28 Ocak 2021 Perşembe
Türkiye’nin en büyük cam teras projesi Rumkale’de yapılacak!

Türkiye’nin en büyük cam teras projesi Rumkale’de yapılacak!

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV), Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteği ile hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük cam teras projesinin ihalesi tekrar satışa çıkıyor.

3. kez ihaleye çıkan Rum Kale cam teras projesi daha önce 11 Eylül ve 25 Eylül tarihlerinde satışa sunuldu fakat ihalelere katılan olmaması sonucunda projenin 14 Aralık’ta açık ihale usulü ile tekrar ihaleye çıkacağı belirtildi.

14 Aralık’ta tekrar ihaleye çıkacak

Türkiye’nin en büyük cam terası olması beklenen Rum Kale cam teras projesi önceki dönemde 11 Eylül ve 25 Eylül tarihlerinde GAGEV Toplantı Salonu’nda açık eksiltme usulü ile yapılan ihaleye hiçbir firmanın katılım sağlamaması sebebiyle ihale 14 Aralık’ta Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı İhale Salonu’nda 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19' uncu maddesine göre açık ihale usulü ile tekrar gerçekleştirilecek.

Bölgenin dünyaca tanınması ve keşfedilmesi amaçlanıyor

14 Aralık tarihinde düzenlenecek olan ihaleye hakkında Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Gaziantep’i Geliştirme Vakfı olarak Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteği ile yürüttüğümüz; Rumkale Ören yerinin gelecek kuşaklara aktarılması, cazibesinin ve turizm potansiyellerinin arttırılması, bölgenin doğal, coğrafi, iklim ve peyzaj niteliklerinin daha da ön plana çıkarılması, bölgenin turizm altyapısının çeşitlendirilerek bölgede geçirilen sürenin arttırılması ile hem arkeolojik değerlere sahip hem de doğal bir güzelliğe sahip olan alanın dünyaca tanınması, keşfedilmesi amacı ile Vakıf senedi amaçları doğrultusunda ve alınan yönetim kurulu kararı gereğince Rumkale Cam Teras Projesi hayata geçirilecektir” denildi.

25.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz