31 Mayıs 2020 Pazar
Seçkin’de Okul Dışarıda Günü Etkinliği

Seçkin’de Okul Dışarıda Günü Etkinliği

Özel Seçkin Koleji anaokulu öğrencileri Okul Dışarıda Günü” etkinliği kapsamında derslerini açık havaya taşıyarak açık havada öğrenmenin ve oynamanın önemine dikkat çektiler.

Doğa ile iç içe güneşli bir ilkbahar gününde gerçekleşen etkinlikte öğrenciler öğretmenleri eşliğinde dersleri ve atölye çalışmalarını okul bahçesinde yaptılar.

Özel Seçkin Koleji okul bahçesinde, sabah sporu ve kahvaltı ile başlayan etkinlik; bahçe ressamları, lastik ve top oyunları, yoğurt yeme yarışması, çuval yarışı ve çeşitli masa etkinlikleri ile eğlenceli bir şekilde devam etti. Tüm öğrenciler açık havada öğrenmenin ve etkinlik yapmanın keyfini ve heyecanını doyasıya yaşadılar.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp YILMAZ; “Açık havada oynama ve öğrenim görme çocukların sağlığını iyileştirir, öğrenme ile arasındaki ilişkiyi güçlendirir ve çevreleriyle daha kuvvetli bağlar kurmalarını sağlar. Oyun oynamak yalnızca dayanıklılık, ekip çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda çocukların çocukluklarından zevk almalarının merkezinde yer alır. Çünkü oyun, çocuğun en öncelikli uğraşıdır. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimizle doğanın huzur dolu dünyasında keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadık.

BÜLTEN

15.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz