25 Ağustos 2019 Pazar
CHP siyasi rant peşinde

CHP siyasi rant peşinde

AK Parti Gaziantep İl Başkanı EyupÖzkeçeci, CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz’ın Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ferda Barış ile ilgili iddialarına cevap verdi.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı EyupÖzkeçeci, CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz’ın Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ferda Barış ile ilgili iddialarına cevap verdi. Ferda Barış’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden 3 milyon 496 bin TL’lik ihaleyi aldığı iddiasınıniftira ve yalandan müteşekkil olduğunu belirten Özkeçeci, “Ferda Barış, Şahinbey Belediye Meclis Üyesi olduktan sonra Büyükşehir Belediyesinden aldığı bir tek ihale vardır. Kamu İhale Kanununa tabi olan bu ihaleye başka firmada katılmış olup en düşük teklifin kendisinin olması nedeniyle iş Ferda Barış’ta kalmıştır. CHP Şehitkamil İlçe Başkanının, hukuk çerçevesinde yapılmış olan işlemler üzerinden algı operasyonu yaparak siyasi menfaat elde etmesine müsaade etmeyeceğiz’’ dedi.

“CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz’ın 18.09.2018 tarihli basın açıklamasından sonra konu ile alakalı olarak yapmış olduğum araştırmada basın açıklaması içeriğinin yalan, iftiralarla dolu, kamuoyunu yanıltmaya yönelik ve siyasi rant elde etmeye yönelik olduğunu gördüğüm için bu açıklamayı yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.”

CHP Şehitkamil İlçe Başkanının yalan, yanlış ve iftiralarla dolu basın açıklamasını şiddetle ve esefle kınıyorum diyen AK Parti Gaziantep İl Özkeçeci, “Basın açıklamasında belirtilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden 3 milyon 496 bin tl’lik ihaleyi aldığı bilgisi yalandır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin böyle bir ihalesi bulunmamaktadır. Basın açıklamasının muhatabı olan Ferda Barış’ın Şahinbey Belediye Meclis Üyesi olduktan sonra Büyükşehir Belediyesinden aldığı bir tek ihale vardır. Kamu İhale Kanununa tabi olan bu ihaleye başka firmada katılmış olup en düşük teklifin kendisinin olması nedeniyle iş Ferda Barış’ta kalmıştır. CHP Şehitkamil İlçe Başkanının, hukuk çerçevesinde yapılmış olan işlemler üzerinden algı operasyonu yaparak siyasi menfaat elde etmesine müsaade etmeyeceğiz. CHP Şehitkamil İlçe Başkanının yalan, yanlış ve iftiralarla dolu basın açıklamasını şiddetle ve esefle kınıyorum, ayrıca bu olayın yasal takipçisi olacağım” dedi.

HABER MERKEZİ

20.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz