Şahinbey Belediyesi’nden LGS’de başarılı olan öğrencilere burs sürprizi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere verilecek burs için imzayı attı. İşte detaylar…

TAHMAZOĞLU’NDAN ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ

Şahinbey Belediyesi’nden LGS’de başarılı olan öğrencilere burs sürprizi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, LGS’de başarılı olan öğrencilere verilecek burs için imzayı attı. İşte detaylar…

Şahinbey Belediyesi’nden Öğrencilere Burs Müjdesi (3)

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Şahinbey Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Liselere Geçiş Sisteminde Başarı Gösteren Öğrencileri Destekleme İş Birliği protokolü imzalandı.

İlköğretimini tamamlamış, 2023- 2024 LGS (Lise Giriş Sistemi) sınavında %5’lik diliminde başarı sağlamış öğrencileri başarıya teşvik etmek, eğitimlerine katkı sağlamak ve öğrencileri desteklemek amacıyla Valilik Fuaye alanında bir araya gelindi.

Protokole; Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

Gaziantep' te eğitimde güzel bir ivme yakalandığını dile getiren Vali Kemal Çeber, eğitim alanında artan bir iyileşme eğiliminin olduğunu söyledi:

Vali Çeber, “Milli Eğitim Bakanlığımız il derecelemelerini açıklamıyor. Tüm Türkiye’den yapılan analiz ve sonuçlara göre, Gaziantep’ in Türkiye geneli başarı sıralamasında 9’ uncu sıraya, büyükşehirler arasında ise 6’ıncı sıraya yükselmesi bizler için önemli bir yol kat etmedir.  Bu başarı bütüncül bir çalışmanın sonucudur. Bu başarıyı devam ettirme zorunluluğumuz var. Çünkü bu şehrin geleceği, eğitimi ve huzuru bizim için çok önemli. LGS’ ye ya da YKS’ ye girip akademik başarısı yüksek olan öğrencilerimize en iyi şartları oluşturmamız gerekiyor. Bu anlamda belediyelerimiz gençlerimizin eğitimi için birçok fırsatlar sunuyor. Devletimiz konu eğitim olunca elinden geleni yapıyor. Belediyelerimiz de bu konuda destek vermeye devam ediyorlar. Öğrencilerimize sunduğumuz bu fırsatlarla sınavlarda daha büyük başarılar göstereceklerine inanıyoruz. Ben Gaziantep Valisi olarak emeği geçen milli eğitim idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, kurumlarımıza ve destek veren Şahinbey belediyemize teşekkür ediyorum.” sözlerini kaydetti.

Şahinbey Belediyesi’nden Öğrencilere Burs Müjdesi (1)-1

Eğitimin çocuklarımız için çok önemli olduğunu vurgulayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Şahinbey Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Geçen yıl LGS' de %1'lik dilime giren öğrencilere 6.450 lira eğitim desteği sağladık. 15,5 milyon kitap dağıttık. LGS ve üniversite giriş sınavında sosyal tesislerimiz, gençlik merkezlerimiz ve açtığımız kurslarla öğrencilere, kaynak kitap, eğitim desteği ve denemelerle destek vermeye devam ettik.

Tahmazoğlu; “LGS' de Gaziantep’in başarı sıralamasının 9'a yükselmesi çok güzel bir şey. Biz de başarı gösteren öğrencilerimizi özellikle Şahinbey'deki okullarımızı tercih eden, %1'lik dilime giren 2, 3, 4 hatta 5'e kadar olan öğrencilerimize 9 ay boyunca burs desteği vereceğiz. İlk tam puan alan öğrencilerimize aylık 5'er bin lira, ilk %1'lik dilime giren öğrencilere 3500 lira, 2., 3., 4., ve 5. Öğrenciye sırasıyla 3500,2500,2000 ve 1500 TL aylık olmak üzere burs vereceğiz. Öğretmenlerimizi, okul müdürlerimizi, velilerimizi ve başarılı olan tüm öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise, “Bugün liselere giriş sınavıyla ilgili Gaziantep’imizin eğitim anlamında her geçen yıl üzerine koyarak güzel bir sonuca imzalar attığı bir gündeyiz. ve Saygıdeğer valimizin öncülüğünde Şahinbey Belediyesi’ nin LGS' de başarı gösteren Şahinbey ilçesindeki sınavlı okulları tercih eden gençlere bir sürprizi var. Bu sürpriz ise gençlerimize verilecek 9 aylık bir burs. Gaziantep’imizin eğitimi adına yapılan bütün desteklere şahsım adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmalarından ardından protokol imzalandı ve protokol fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ