30 Mayıs 2020 Cumartesi
Kadem ve sayın yetkililer! yanlış yapıyorsunuz

Muhammed Özkılınç

Kadem ve sayın yetkililer! yanlış yapıyorsunuz

Birçok karanlık çevreler, kadını evden çıkarıp, annelik müessesini çökertmek ve aileyi yıkmak için özel gayret içindedir. Daha önce, “kadına pozitif ayırımcılık” “kadına esnek çalışma hakkı” “dula kadına maaş” “kadının evin reisi yapılması” “erkeğe elektronik kelepçe” “evden uzaklaştırma cezası” kadın sığınma evleri” “evlilikte 18 yaş sınırı” “mal paylaşımındaki garabetler” “kadına ömür boyu nafaka” “çalışan kadının anne veya kayın validesine maaş” uygulanmaya konulmuştu. Her biri aileye dinamit olan bu uygulamalar, nice yuvalar yıktı ve yıkmaya devam etmektedir.

Sönen nice ocakların dumanı tüterken, bu günlerde kadına iyilik gibi görünen yeni bir uygulama daha başlatıldı. Çalışan kadına 650 tl katkı… Hem de çocuğu 15 aylıkta küçük olanlara. Bu uygulamanın; aileye, çocuğa ve kadının kendisine de zararı kesin… Çünkü bu uygulama da benzeri birçok uygulama gibi, kadını evden piyasaya çıkmaya hizmet edecektir. Tabi evi terk eden kadın, ne gereği gibi anne, ne de gereği gibi zevce olabilir. Kundaktaki çocuklarımızı da anne kucağından kreşe düşürecektir. Bu durum ailenin altına döşenmiş olan dinamitlere bir yenisini eklemektir.

Devlet millet için vardır. Aileye katkıda bulunması elbette önemlidir. Ama aileyle ilgili düzenlemeler, kadını dışarıya davet etmeyi değil, evine çağırmayı hedeflemeli. Örneğin evinde annelik yapan kadına şu kadar maaş dense daha iyi değil mi? Maaşı da çocukları oranında artırılmalı. Böylece kadın, dışarıda çalışan kadın değil, yuva kurup anne olan, geleceğin toplumunu, hatta ümmetini inşa eden kadın olmaya hedeflemiş olur.

Yıllardır “Aile sos veriyor” “aile yıkılırsa ümmet yıkılır” diye feryat ediyoruz ama sesimizi duyan olmuyor. Batasıca batı aileyi yıktığı için yıkılmaktadır. Yıkımı yaşayarak tecrübe ettiği için, hasımlarını da nasıl yıkacağını iyi bilmektedir. Batının silahları ve bombaları değil ama ahlaksızlık bombardımanı yıkar bizi… Hala batıdan esinli kanun ve yönetmelikler peşindeyiz.

Kadın toplumun anası, öğretmeni, ustası, hocası, bakıcısı ve muhafızıdır. Kadın erkek her fert bir kadının eseridir. Sadece her başarılı bir erkeğin değil; başarılı başarısız, kadın-erkek tüm bireylerin arkasında tabii olarak bir kadın vardır. Çünkü her insan, bir annenin yavrusudur.  Yani hangi toplum olursa olsun sonuçta kadının eliyle işlenip şekillenmektedir. Ancak kadının tüm bu fazilet ve erdemleri taşıyıp nesillere aktarması, Allah (cc) ın kendisi için çizdiği sınırlar dâhilinde hareketiyle mümkündür.

İşte bu sebeple kadın önemlidir. Öyle önemlidir ki hayatı, “mide ve uçkurdan” başka bir tabirle “yatak odasıyla mutfak arasında gidip gelmek” ten ibaret gören embesillere bırakılamaz. Zina tartışmaları sırasında; “beden benimdir istediğim gibi kullanırım” pankartı açan bazı zavallı kadın müsveddelerine rağmen bırakılmamalıdır.

Bilindiği üzere şu an yaşamakta olduğumuz sosyal problemlerin hemen hepsinin temelinde ahlaki yozlaşma vardır. Ahlaki yozlaşmanın da merkezinde kadın vardır. Daha doğrusu değişik zaafları nedeniyle bu konuda alet olarak en çok kadın kullanılmaktadır.

Eskiden sadece giyim mağazalarının vitrinlerinde cansız kadın maketleri/mankenler kullanılırdı. Şimdi olur olmaz tüm işlerde; kadının endamı, sesi, cilve ve cazibesi canlı bir vitrin malzemesi olarak kullanılmaktadır. Her sektör mutlaka santraline nazik ve alabildiğine cilveli bir bayan sekreter almaktadır. Pazarlama departmanlarında yine özellikle sesi nağmeli bayanlar tercih edilmektedir.

Bu sebeple şu ilanlara sıkça rastlarız. “Diksiyonu düzgün bayan sekreter aranıyor.”Hatta kimi ilanlarda, “fiziği düzgün bayan eleman aranıyor.”Bu nasıl ifadedir. Ne demek “fiziği düzgün”“diksiyonu düzgün”? Yahu bu ifadeler, bizi ve müşterilerimizi zevke getirecek bayan aranır manasına gelmez mi? Namus için, din iman için, edep hayâ iffet için can veren şehitlerin torunları alarak bu hallere nasıl düştük. Kısacası kadın, cinsel obje olarak çıkar ve menfaatler için, göz ve şehvet zevkleri için kullanılmaktadır.

İşte bu kullanım yollarından biri de kadının olur olmaz her işte çalıştırılmasıdır. Kadın hiç çalışamaz demiyoruz. Hatta bazı işler vardır ki tam kadının fıtratına göredir; hemşirelik, çocuk, yaşlı ve engellilere bakmak, anaokulu, ilkokul, kız lisesi vb. sadece bayan içerikli bütün eğitim ve öğretim kurumları gibi.

Tabi İslami kurallara uygun olduktan sonra, yani çalışma alanı, servisi, yemekhanesi vs. ihtiyaç alanlarının tamamında erkeklerle iç içe olmayacakları (orijinal tabirle haremlik selamlık / laikçiler kızmasın) şekilde olursa, tekstil, gıda üretim ve işletme sektörü vb. yerlerde de çalışmasında şer’an bir sakınca yok. Ancak takdir edersiniz ki günümüzde ve ülkemizde İslami ahlak ve ahkâmdan bahsetmek adeta suç sayılır oldu.

Asırlardır bu İslami değerler uğruna canını kanını sebil eden bir ümmetin evlatları bu gün bu değerleri savunanları gericilik, yobazlık, çağ dışılık vb. yaftalarla yaftalamakta ve ellerinden gelse onları bir kaşık suda boğmaya kalkacaklar. Bu değerlere iman eden birçok insan da kendini bu batı kompleksine kaptırmış ve koy vermiş durumda. Akif’in dediği gibi;

Hareket yok, his yok, acı yok, leş mi kesildin?

Hayret veriyorsun bana sen böyle değildin…

Subhaneke... Bihamdike... Esteğfiruke...

 

8.11.2019 (Muhammed Özkılınç)

DİĞER YAZILAR

Ömrümüz Ramazan Ahiretimiz Bayram Olsun

Gelin Zalimlere Dur Diyelim

Yüce Değerler Kaynağı LEYLET-UL KADR

Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?

Evde Ramazan’a İTİKAF Bereketi

LBGTİ+ Lanet Sebebidir

Yaşlılar Rahmet mi Azap mı?

Ramazan Eve Sığar (mı?)

Huzur da İslam’dadır Şifa da

Kun… Fe Yekûn.

La Galibe İllellâh

Ne Büyüksün Ey İslam 2

Ne Büyüksün Ey İslam!

Müzik Dans Değil Dua

Korona Virüs Sadece Öldürmek İçin Gelmedi

Musibetler Uyarı Ceza Mükâfat

Batıda Corona Cana Minnet

Yaşlılara Corona Budamı

Güneş Batıda Batar

Batı Nesiller Bataklığıdır

Batı İnsan Haklarının Neyi Olur

Ey Zalimler! Kaybedecek ve cehenneme sürüleceksiniz

Ayıdan Post Gavurdan Dost

Büyük Fırsat Üç Aylar

Cemaatler Göreve

Adaletin Bu mu Dünya?

Gün Bir Beraber Olma Günüdür

Şehit İmam Hasan el Benna

Şehitler Ölmez Ümmet Yıkılmaz

Filistin İsrail Olmayacaktır Nokta 2

Filistin İsrail Olmayacaktır Nokta

Her musibette çok hikmetler ve ikaz da vardır

Depremi Önceden Tespit

Kadın Düşmanı Batı Sözleşmesi

Kadın şiddeti

TOKİ Faiz Yerine Vadeli Satış Yapsın

Dost Dostu Isırmaz

Mekkeler Fetih Bekliyor

Katil Süleymani’nin Katli

Birlik Ama Nasıl? 2

Zamanlar ve mekânlar üstü bir silah DUA

Müslüman Etkilenmez Etkiler

Milli Kumar Piyango vs.

Kelime katliamları ve israf (Black Friday)

Anne baba hizmetçi değil efendidirler

Acemi Yuvanın Temeli Çürük Olur

Mücahitler Neden Müteahhit Oldu

Mücahitler neden müteahhit oldu

Müzmin bekârlar diyarı batı 2

Bağdadi Öldürüldü mü?

Müzmin Bekârlar Diyarı Batı

Batasıca batı rüyası nereye kadar

Bilek Gücü Yetmez Dua Gücü De Lazım

Birlik rahmet bölünmek felakettir.

Bölen ve bölünen

Bir Şii’nin İtirafı

Neden Vekâlet Orduları?

Deprem İlahi İkaz

VaÜmmetaaah!!!

Kesintisiz islam eğitimi

Ayı Sevmesi Aslında Felakettir

Batı Batı Dedikleri

Ümmetin Kalesi Filistin

Cennetten bir köşe karadeniz

ABD vs. Batılılar Dost Görünümlü Azılı Düşmanlardır

Mutsuzlar Diyarı Batı 2

Mutsuzluklar Diyarı Batı

Osmanlıda Evlilik Kanunu

İstikamet Kolay Değil

Bayramlarımız Bayram Olacak Bir Gün

Hac Ama Nasıl?

Rabbani alimlere sinsi hücumlar 1

Rabbani alimlere sinsi hücumlar 1

Danışıklı döğüş 2

Birlik olmadan felah olmaz

Batı Virüsü Dünyevileşme 2

Batı virüsü dünyevileşme

Dine karşı modernizm

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 5

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 4

İhvanı müslimin’in çizgisi 3

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 2

İhvanı Müslimin’in Çizgisi

İslam zilleti değil izzeti emreder

Şiileştirme tam gaz devam

Kudüs Tüccarı Şia 2

Kudüs Tüccarı Şia

Zulüm Bittiğinde Bayramlarımız Bayram Olacak

Zekât = Hikmet Bereket

Avrupa’da Ramazan 4

Avrupa’da Ramazan 3

Avrupa’da Ramazan 2

Avrupa’da Ramazan

Ramazanımızı Rahat Bırakın

Ramazanı Ramazan Yapalım

Ramazana Hazır mıyız?

Münâcât

Cemaat Olmak Farzdır

Allah (cc) Var Gam Yok

Değiştirmezseniz Değiştirilirsiniz