10 Temmuz 2020 Cuma
Haşhaşiliğin Yeni Uyuşturucusu TEKFİR

Muhammed Özkılınç

Haşhaşiliğin Yeni Uyuşturucusu TEKFİR

Haşhaşilik, İslam tarihinin en büyük ihanet örneklerindendir. 15 Temmuz ihanetinden sonra, Haşhaşilik kelimesi, yeniden gündemimize girdi. Üzerinden dört yıl geçmesine rağmen hala yeterince çözülemeyen FETÖ örgütü, taraftarlarının körü körüne bağlılıkları itibariyle bu kadim ihanet şebekesine benziyor.

"Haşhaşin de denilen örgüt, 1090 yılında Şia’nın İsmailiye koluna mensup Hasan Sabbah tarafından kuruldu. Tam adı Hasan bin Ali bin Muhammed bin Cafer bin Hüseyin bin Sabbah el-Hamari’dir (1034-1124). Büyük Selçuklu Devleti zamanında yaşamış olan, tarihin eski ezoterik ve batıni örgütü, Haşhaşileri kuran ve ölene kadar liderliğini yapan İranlı Şiilerdendir.

Haşhaşilik örgütü, önce İran sonra da Suriye'ye yayıldı. Kuşatılması ve ele geçirilmesi güç kalelerde konuşlanan Haşhaşiler, önemli kişilere yönelik suikastlara dayanan etkili bir askeri strateji geliştirerek Orta Çağ İslam dünyasında çok önemli ve farklı bir güç olarak ortaya çıktı. Haşhaşin örgütü, daima Ehlisünnet olan Müslümanları düşman olarak gördü.

Haşhaşiler, tarihte kendilerinden önce pek görülmemiş olan bir askeri taktik geliştirdiler. Önemli kişilere suikastı temel askeri taktik olarak kullanan Haşhaşiler, suikastı da kendilerince dini ve psikolojik bir şekilde uyguladılar. Suikastlarında zehir ve ok kullandıkları olsa da daha çok hançer kullanmışlardır. Hasan Sabbah, müritlerini kendisine bağlamada ve bir nevi intihar eylemcisi olarak kullanmada onları haşhaşla uyuşturduğundan “Haşhaşiler” ismini almışlardır.

Bu örgüt elliden fazla çok önemli kişiyi su-i kastlarla katlettiler. Selçuklu veziri Nizamulmülk (16 Ekim 1092) Abbasi halifesi Müsterşid (1134) Abbasi halifesi er Raşid (6 Temmuz 1138) Selçuklu Sultanı Davud’un da içinde bulunduğu onlarca vezir, kadı, kale komutanı, ulema ve ümerayı kalleşçe katlettiler. Selahaddin Eyyubi'ye iki suikast girişiminde bulundularsa da onu şehit etmeyi başaramadılar.

(1174 ve 22 Mayıs 1176)
Bunları böylesine İslam adına Müslüman katili yapan ve ümmete en büyük ihaneti yaptıran şey; liderlerini hakkın yegâne temsilcisi, örgütlerini de yegâne hak dava olarak görmeleriydi. Bu tipik bir harici mantığıdır. “Hak tektir, iki olmaz. O da benim inandığım ve benim yaptığımdır.” Bu mantıkla hareket eden her yapı, haşhaşi ocağı olarak nitelendirilebilir

Kadim hariciler tek doğru benim bildiğim, benim yaptığımdır. Benim dediğim gibi inanmayan benim yaptığımı yapmayan kâfirdir diyorlardı. Mızraklarının ucuna Mushaf takarak: “Hüküm ancak Allah’tır (cc)” diye, İslam 4. Halifesi Hz. Ali’ye (ra) karşı büyük gösteriler yaptılar. Sonunda haricilerden biri olan ibn. Mülcem 17 Ramazan 40 (24 Ocak 661) tarihinde, ibadet aşkıyla Hz. Ali’yi (ra) şehid etti.

Günümüze gelecek olursak, halen İslam diyarının dört bir yanında ümmetin başına bela olan değişik haşhaşileşmiş örgütler görmekteyiz. Bunların İslam’ın azılı düşmanları, Siyonist Yahudiler veya asırlardır, Müslümanlarla savaş halindeki haçlılarla bir dertleri yok gibidir. Bunların kimi, sofi, kimi, selefi, kimi reformist, kimi, şii gibi görünse de, hedefte birleşmektedirler. Çünkü bunların başında görünürde Müslüman kılıklı kimseler olsa da, esasen bu yapıları teşkil ettiren odak, derin ve sinsi olan Haçlı-Siyonist ittifakıdır.
Hariciliğin çağdaş versiyonu olan ŞİA, DEAŞ, IŞİD vs. Tekfirci vahabiler de aynı mantıkla kendilerinden başkalarını kâfir gördükleri için, Müslümanları öldürmeye devam ediyorlar. Bunları belki hassan Sabbah’ın fedaileri gibi haşhaş çekmiyorlar ama bunların haşhaşı “TEKFİR” dir. Öyle ki Şia, sahabeleri bile tekfir ediyor. Şu anda, “Hizb-ul Lat” “Husi” “Haşd-uş Şabi” ve daha onlarca haşhaşi örgütleriyle İslam diyarını kan gölüne çevirmeleri, kendilerini uyuşturmuş olan tekfir haşhaşı sebebiyledir.

Haşhaşileşmiş hiçbir örgütün hedefinde doğrudan, İslam düşmanı kâfirler yoktur. Bakınız Yahudileri değil Hamas’ı, Sisi’yi değil Mursi’yi, Haçlıları değil “Müslüman Kardeşler” i, hedefe koyuyorlar. Diyorlar ki; “Mürtedler direk hedefimizdir. Kâfirler ise bize karışmadıkça, biz de onlara karışmayız.” Çünkü onları Tekfir afyonuyla uyuşturanlar, öyle kurgulamışlardır. FETÖ örgütünü Haçlı-Siyonist ittifakına köle, kendi ülkesine düşman yapan şey de aynı uyuşturucudur.

Evet, bu gibi örgütlerin genel olarak; altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanettir. Hem de alt tabaka % 80, orta tabaka % 15, ihanet tabakası % 5 bile değildir. Ama ipler, ihanet tabakasının elinde olduğundan, alt tabakadaki % 80 lik cahil, ahmak, aklını kiraya vermiş kalabalıkların, bir hükmü yoktur. İyi niyetleri de mahşer günü mazeret olmayacaktır.

Şimdi endişeyle görüyoruz ki; “çakma harici” de diyebileceğimiz çağdaş haşhaşilere yeni bir örgüt de katılmış. Evet, Kur'an yeter diyerek sünneti inkâr edenler de, aynı mantıkla kendilerinden başkasını tekfir ediyorlar. “Çakma Oryantalist” de diyebileceğimiz bu örgüt, şimdilik şiddete başvurmuyor ama bunları “tekfir haşhaşı” daha da kekin ve daha da tehlikelidir. Unutmayalım! düşmanın en büyük silahı tefrikadır. Tefrikanın zirvesi ise tekfirdir. Bu örgütü sonra biraz açalım inşallah. Subhaneke... Bihamdike... Esteğfiruke...

30.06.2020 (Muhammed Özkılınç)

DİĞER YAZILAR

Tekfir Virüsünün Mutasyonları

Haşhaşiliğin Yeni Uyuşturucusu TEKFİR 2

Her Çocuk Rızkıyla Gelir

Çocuk rahmettir berekettir

Karı Koca Rakip Veya Hasım Değildir

Tekfir Eşittir Tekebbür

Gıda Ve Nesli Bozma Felaketi

Irkçılık Batının Kanına İşlemiştir

Bizi Biz Yapan İslam’dır Soy ve Irk Değil

Ömrümüz Ramazan Ahiretimiz Bayram Olsun

Gelin Zalimlere Dur Diyelim

Yüce Değerler Kaynağı LEYLET-UL KADR

Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?

Evde Ramazan’a İTİKAF Bereketi

LBGTİ+ Lanet Sebebidir

Yaşlılar Rahmet mi Azap mı?

Ramazan Eve Sığar (mı?)

Huzur da İslam’dadır Şifa da

Kun… Fe Yekûn.

La Galibe İllellâh

Ne Büyüksün Ey İslam 2

Ne Büyüksün Ey İslam!

Müzik Dans Değil Dua

Korona Virüs Sadece Öldürmek İçin Gelmedi

Musibetler Uyarı Ceza Mükâfat

Batıda Corona Cana Minnet

Yaşlılara Corona Budamı

Güneş Batıda Batar

Batı Nesiller Bataklığıdır

Batı İnsan Haklarının Neyi Olur

Ey Zalimler! Kaybedecek ve cehenneme sürüleceksiniz

Ayıdan Post Gavurdan Dost

Büyük Fırsat Üç Aylar

Cemaatler Göreve

Adaletin Bu mu Dünya?

Gün Bir Beraber Olma Günüdür

Şehit İmam Hasan el Benna

Şehitler Ölmez Ümmet Yıkılmaz

Filistin İsrail Olmayacaktır Nokta 2

Filistin İsrail Olmayacaktır Nokta

Her musibette çok hikmetler ve ikaz da vardır

Depremi Önceden Tespit

Kadın Düşmanı Batı Sözleşmesi

Kadın şiddeti

TOKİ Faiz Yerine Vadeli Satış Yapsın

Dost Dostu Isırmaz

Mekkeler Fetih Bekliyor

Katil Süleymani’nin Katli

Birlik Ama Nasıl? 2

Zamanlar ve mekânlar üstü bir silah DUA

Müslüman Etkilenmez Etkiler

Milli Kumar Piyango vs.

Kelime katliamları ve israf (Black Friday)

Anne baba hizmetçi değil efendidirler

Acemi Yuvanın Temeli Çürük Olur

Mücahitler Neden Müteahhit Oldu

Mücahitler neden müteahhit oldu

Kadem ve sayın yetkililer! yanlış yapıyorsunuz

Müzmin bekârlar diyarı batı 2

Bağdadi Öldürüldü mü?

Müzmin Bekârlar Diyarı Batı

Batasıca batı rüyası nereye kadar

Bilek Gücü Yetmez Dua Gücü De Lazım

Birlik rahmet bölünmek felakettir.

Bölen ve bölünen

Bir Şii’nin İtirafı

Neden Vekâlet Orduları?

Deprem İlahi İkaz

VaÜmmetaaah!!!

Kesintisiz islam eğitimi

Ayı Sevmesi Aslında Felakettir

Batı Batı Dedikleri

Ümmetin Kalesi Filistin

Cennetten bir köşe karadeniz

ABD vs. Batılılar Dost Görünümlü Azılı Düşmanlardır

Mutsuzlar Diyarı Batı 2

Mutsuzluklar Diyarı Batı

Osmanlıda Evlilik Kanunu

İstikamet Kolay Değil

Bayramlarımız Bayram Olacak Bir Gün

Hac Ama Nasıl?

Rabbani alimlere sinsi hücumlar 1

Rabbani alimlere sinsi hücumlar 1

Danışıklı döğüş 2

Birlik olmadan felah olmaz

Batı Virüsü Dünyevileşme 2

Batı virüsü dünyevileşme

Dine karşı modernizm

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 5

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 4

İhvanı müslimin’in çizgisi 3

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 2

İhvanı Müslimin’in Çizgisi

İslam zilleti değil izzeti emreder

Şiileştirme tam gaz devam

Kudüs Tüccarı Şia 2

Kudüs Tüccarı Şia

Zulüm Bittiğinde Bayramlarımız Bayram Olacak

Zekât = Hikmet Bereket

Avrupa’da Ramazan 4