10 Temmuz 2020 Cuma
Delilik buysa kanimizda var

Mustafa Şimşek

Delilik buysa kanimizda var

Daha önceki günlerde başımıza gelen tüm musibet ve belalardan ders çıkarmak, anı fırsata çevirmekle alakalı bir yazı yazmıştık, bizimle beraber bir çok insan bu bağlamda bişeyler söylemişti. Ama ne yazık ki insanlar olarak ders almıyor ve daha çirkin işlere imza atıyoruz. Gün geçmiyor ki yeni bir rezalet ve çirkeflikle karşı karşıya kalalım.

Delimidir, velimidir tatışmalarına girmeden, kimseye bişeyler anlatma çabasında olmadan şunu söyleyelim ramazan hocanın hiç kimseye, hiçbir cemaat ve guruba üye olmadan, hiçbir beklentisi olmadan sadece Allah rızası için bişeyler anlatması delilik ise hepimiz deliyiz, hepimizi tek derdi.

Allah rızası bizleri tüm müslümanları almanız lazım bu bizim kanımızda var. Bu ülkede din karşıtları herzaman dilediklerini yaptılar, istediklerini haykırdılar, ama ne acıdır ki resmi dini islam olan bir ülkede müslümanlar halen dinlerini bile anlatmada sıkıntı yaşıyorlar. Diyarbakırda kendi halinde hiçbir gurup ve cemaate tabi olmadan sadece Allah rızası için kendi imkanlarıyla insanları aydınlatma ve onlara sadece Allah rızasından dolayı bişeyler anlatmaya çalışan Ramazan hocayı iftirayla akıl sağlığı yerinde değil diye akıl hastanesine kapatılma sürecine şahit olduk .

Tam da sıkıntı burada aslında yıllarca bu topluma gerçekle alakalı olmayan bir din anlatıldı hacı ve hoca sürekli menfaat, sahtekar, ırz düşmanı olarak anlatıldı. Müslümanım diyen bir adamın bir yere tabi olması gerektiği anlatıldı. Taziyelerde Mevlüt okunmazsa olmaz ı anlattılar Dini istedikleri gibi insanlara anlatıp Kur'an okumayı sadece makam yapıp bağırmaktan ibaretmiş gibi empoze edilip bu toplum'un okuduğu kitaptan uzaklaşması hedeflendi ve sonuç ortada . İstediklerine büyük ölçüde sahip oldular toplumdaki fuhşiyat anarşi ve arsızlığın sebebi kendi dinlerini bilmemelerinden kendi kitaplarından uzaklaşmalarıdır. Hal böyle olunca sadece Allah rızası için hiçbir beklentisi olmadan çalışan bir kişi pimi çekilmiş bir bomba kadar tehlikelidir.

Ramazan hocanın deli ilan edimesi ve akıl hastanesine yatırılması da mini etekli bir bayana o kılıkta camiye girmesinin doğru olmadığını söylemesi ve o kadının da beni taciz etti diyerek istanbul sözleşmesine dayanarak adama iftira atmak suretiyle akıl hastanesine kapatılmasından ibarettir. Ama bizde deli çok akıl hastanesine, hapishaneye kapatmaktan bitmez. Kadın hakları eşitlik diye diye birsürü suçsuz insana zulmedilmekte ve birsürü insan madur edilmekte. Ama unutulmaması gerek ki bu dinin sahibi Allahtır, hesap sorucuların ve kural koyucuların en hayırlısı dır sizin kurallarınız karşısında Allah'ın kurulları, hesaplarınızın karşısında da Allah'ın hesabı vardır...

30.05.2020 (Mustafa Şimşek)

DİĞER YAZILAR

Daha Güzel olabilirdi

Dersler çıkarılmalı

Zamanı fırsat bilmek

Coronavirüs miladımız olsun

Şimdi şartlar eşit

Karaborsacılık

Mescidlerin önemi

İyilik yapmak için karun kadar zenginliğe gerek yok

Unuttuğumuz sünnetleden (istihare)

Nefis muhasebesi

Piyango kumardır kumar ise kesin olarak haramdır

Noel ve yılbaşı

Suni yetimlik

Başörtüsüne dokunulamaz

Mü'minin özellikleri (8)

Mü'minin özellikleri (7)

Mü'minin özellikleri (6)

Mü'minin özellikleri (5)

Mü'minin özellikleri (4)

Mü'minin özellikleri (3)

Mü'minin özellikleri (2)

Mü'min'in özellikleri

Cehaletimiz ilimsizlikten degil hilimsizlikten

Söylediklerimizle de imtihan oluyoruz

Emr-i bi’l-maruf ve nehy-i ani’l-münker

Kıraathane mi ? Batakhane mi ?

Kurban Rabbe Yaklaşmaktır

Aile ve toplum eğitimi

Zan haneye tecavüzdür...

Ters giden birşeyler var

Çocuklar en büyük yatırım aracımızdır

Riya

Kibir

Kadir Gecesi

İtikâf

Mağfiret

Bağımlılıklarımız

Ramazan ziyafet değil ibadet ayıdır

İslami Düğün anlayışımız sıfır

Müflis

Bozduğumuz Kavramlarımız = (İnşallah)

Aslanlar da kedigillerdendir

Yalan

Ramazan'a Doğru

Kadın Eşit Değil Eştir

Siyasi İşler

Haset

Çok az şükrediyoruz

Kardeşlik bedel ister

Noel ve Yılbaşı

Aile

Piyango haramdır Milli falan da değildir

Sağlık ve boş vakit

Ülfet

Güzel Ahlak (1)

Neden Amel etmiyoruz ki?

Yüksek uçan alçak düşer

Asosyal medya

Ölüm'ü bilip ölmeyecek gibi yaşamak

Eleştiri ahlakı

Günahları ifşa ve Tecessüs

Müslüman'ın parayla münasebeti

Ne istiyorsunuz bu gençlerden

İmtihan ve Sabır

Ticaret ahlakı

Kendine Bir İyilik Yap