28 Şubat 2020 Cuma
Batı Kültüründe Çocuk kafeste kuş

Muhammed Özkılınç

Batı Kültüründe Çocuk kafeste kuş

Aileyi yıkan, kadını seks objesine, etkisi altına aldığı tüm insanlığı da robota dönüştüren batı kültürünün en büyük tehlikesi, çocuk kıyımını hızlandırarak devam ettirmesidir. Tabi çocuklara verdiği zararı da yine çocuk hakları, özgürlük, çağdaşlık ve çocuğu koruma yasaları vb. Ambalajlara sararak kamufle etmektedir.

Batı kültürü yukarıda kısmen saydığımız tüm kötülükleri de aynı janjanlı ambalajlar altında sunmuştu. Sonuç olarak batıda şu anda meşru bir şekilde evlenerek yuva kurmak, akıllı insan işi değil. Çünkü evlilik hem kadına, hem de erkeğe kaldıramayacağı yük ve sorumluluklar getirmektedir. Dolayısıyla batı insanı evlenip yuva kurmaktansa, "beraber yaşamak" denilen günü birlik ve "kim kime dum duma" yaşamayı tercih etmektedir. Tabi nefsin arzularına da en uygun olanıdır. Ömür boyu tek kişiyle beraber olmak yerine, günü birlik eş değiştirmek... Başka bir deyimle hayvanlar misali bir hayat...

Çocuklar da "çocuk çocuk" dene dene adeta yok ediliyor. Hoş batı kültürünü özümsemiş insanlar zaten çocuk yapmaya yanaşmıyorlar. Arada bir kazara çocuk sahibi olma istisnaları olmasa, zaten çocuk yok. Var olanlar da batı kültürünün ezici çarkları arasında öğütülüp adeta yok oluyorlar. Zira batı kültürü çocuğu, "ayının sevmesi" gibi seviyor. Aslında bu benzetme, bir yerde ayıya hakaret olur. Çünkü yavrusunu bağrına basıp sıka sıka öldüren anne ayı, gerçekten büyük bir sevgiyle bunu yapmaktadır. Ama batı kültürüne ram olmuş bayanlar için aynı şey düşünülebilir mi? Doğrusu şüphe duymak gerekir. Çünkü batılı bayan çocuğu ayağına pranga, zevk ve hazlarına takoz gibi görmektedir.

Yani batı kültürü eşyanın doğasıyla oynadığı gibi, kadının annelik genlerini de alt üst etmiştir. Bu sebepledir ki batı insanı için şu anda bir köpek, bir insandan daha değerlidir. Özellikle bayanlar, sevgi, şefkat, merhamet ve annelik duygularını, kedi ve köpeklerle teskin ediyorlar.

Çocuğa sınırsız haklar verilmesi. Çocuk istemedikçe hiç bir şey yapmak zorunda değildir. Ne anne babası, ne öğretmeni, ne de başka herhangi bir otorite, çocuğun istemediği bir şeyi kendisine dayatamaz. Bu anlayış, ta ana kreş ve anaokullarından başlayarak, eğitim ve öğretimin her aşamasında, çocuğa ilmek ilmek aşılanmaktadır.

Hatta çocuğa zaman: "Anne babanız veya ailenizin her hangi bir ferdi, size zorla bir şey yaptırıyor mu? Sizi azarlıyorlar mı veya dövüyorlar mı? Gibi sorular özellikle soruluyor. Eğer böyle bir şey olduğu tespit edilse, çocuk aileden alınıp sığınma evine alınıyor. Oradan da koruyucu aile adı altında kimi eşcinsel çiftlere de teslim edilebiliyor. Çocuğun böyle bir şeyi ihbar etmesi şart değil. Gören herhangi bir kişinin ihbarı durumunda da aynı şey uygulanıyor.

On yaşına kadar, çocuğun evde veya herhangi bir yerde yalnız bırakılmazı durumunda, aynı şey uygulanıyor ve çocuklar ailelerden koparılıyor. Yani batılı devletler, yok olmakta olan insan güçlerini bu vb. Yollarla kısmen telafi etmeye çalışıyorlar. Ne yazık ki bu konu da bir yere kadar da başarılı oluyorlar. Bu yolla her yıl 15-20 bin çocuk, ailelerinden alınıyor.

Tabi bu korunuyor, gözetiliyor görüntüsü, çocuğun hoşuna gidiyor. Adı üstünde çocuk. Babasının kendisini terbiye etmek için uyguladığı disiplini veya annesinin azarlamasını, kendisine zulüm görüyor. O yaşta kendisi için neyin kar neyin zarar, kim dost kim düşman, onu kavraması mümkün değildir. Bir yanda baskıcı görünümünde olan aile, diğer yanda koruyucu melek görünümde olan sistemler. Yani kuzu postu giymiş, kurtlar, çakallar, sırtlanlar... Dolayısıyla çocuk, kendisini ailesinden koparacak pozisyonlara çok daha rahat düşebilmektedir.

Elini sıcaktan soğuğa vurmaması, elbebek gülbebek büyütülmesi, çocuğu kafes kuşlarına dönüştürüyor. Bilindiği üzere kafeste beslenen kuşlar, doğal hayatta yaşayamazlar. Doğaya bırakılsa kısa zamanda ya açlıktan ya da küçük bir düşman saldırısından ölüverirler. Çünkü günlük yemi suyu hep önüne hazır konulmuş, hazır yiyiciliğe alışmış. Emek sarf ederek beslenmeye alışmamış. Artı, kendisine kim dost kim düşman, hangi ortamlar faydalı hangileri zararlı, bunları öğrenmemiş...

İşte batı kültürü de çocukları böyle büyütüyor. Çocuğu kafesteki kuş misali büyütüyor. Çocuk, hayatın gerçeklerini yaşayarak öğrenmiyor. Emek nedir? Zorluk zahmet nedir bilmiyor. Hangi ortamlar kendisi için zararlı, hangileri faydalı bunları bilmiyor. Alın teri dökmek nedir yaşamamış.

Tabii olarak gün gelip hayatın gerçekleriyle karşılaştığı zaman da "kafesten çıkmış kuş misali" yaşayamıyor. Yaşasa da huzur bulamıyor. Batı da intihar vakalarının çokluğu, biraz da buradan kaynaklanıyor. Ya da başka bir benzetmeyle; batı kültüründe çocuk, akvaryum balığı gibi yetişmektedir. Akvaryum balığı da doğal sularda yaşayamaz. Çünkü oraların şartlarını yaşayarak öğrenmemiştir.

İşte muasır medeniyet diye yıllardır bize yutturulan batı kültüründen küçük bir sayfa. Şimdi ya biz aklımızı başımıza devşirip aslımıza, dinimize, kültürümüze döneceğiz. Ya da batıp yok oluşa doğru hızla ilerleyen batılıların durumuna düşeceğiz. Geç olmadan uyanalım ve karar verelim. Selam... Dua...

14.03.2019 (Muhammed Özkılınç)

DİĞER YAZILAR

Büyük Fırsat Üç Aylar

Cemaatler Göreve

Adaletin Bu mu Dünya?

Gün Bir Beraber Olma Günüdür

Şehit İmam Hasan el Benna

Şehitler Ölmez Ümmet Yıkılmaz

Filistin İsrail Olmayacaktır Nokta 2

Filistin İsrail Olmayacaktır Nokta

Her musibette çok hikmetler ve ikaz da vardır

Depremi Önceden Tespit

Kadın Düşmanı Batı Sözleşmesi

Kadın şiddeti

TOKİ Faiz Yerine Vadeli Satış Yapsın

Dost Dostu Isırmaz

Mekkeler Fetih Bekliyor

Katil Süleymani’nin Katli

Birlik Ama Nasıl? 2

Zamanlar ve mekânlar üstü bir silah DUA

Müslüman Etkilenmez Etkiler

Milli Kumar Piyango vs.

Kelime katliamları ve israf (Black Friday)

Anne baba hizmetçi değil efendidirler

Acemi Yuvanın Temeli Çürük Olur

Mücahitler Neden Müteahhit Oldu

Mücahitler neden müteahhit oldu

Kadem ve sayın yetkililer! yanlış yapıyorsunuz

Müzmin bekârlar diyarı batı 2

Bağdadi Öldürüldü mü?

Müzmin Bekârlar Diyarı Batı

Batasıca batı rüyası nereye kadar

Bilek Gücü Yetmez Dua Gücü De Lazım

Birlik rahmet bölünmek felakettir.

Bölen ve bölünen

Bir Şii’nin İtirafı

Neden Vekâlet Orduları?

Deprem İlahi İkaz

VaÜmmetaaah!!!

Kesintisiz islam eğitimi

Ayı Sevmesi Aslında Felakettir

Batı Batı Dedikleri

Ümmetin Kalesi Filistin

Cennetten bir köşe karadeniz

ABD vs. Batılılar Dost Görünümlü Azılı Düşmanlardır

Mutsuzlar Diyarı Batı 2

Mutsuzluklar Diyarı Batı

Osmanlıda Evlilik Kanunu

İstikamet Kolay Değil

Bayramlarımız Bayram Olacak Bir Gün

Hac Ama Nasıl?

Rabbani alimlere sinsi hücumlar 1

Rabbani alimlere sinsi hücumlar 1

Danışıklı döğüş 2

Birlik olmadan felah olmaz

Batı Virüsü Dünyevileşme 2

Batı virüsü dünyevileşme

Dine karşı modernizm

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 5

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 4

İhvanı müslimin’in çizgisi 3

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 2

İhvanı Müslimin’in Çizgisi

İslam zilleti değil izzeti emreder

Şiileştirme tam gaz devam

Kudüs Tüccarı Şia 2

Kudüs Tüccarı Şia

Zulüm Bittiğinde Bayramlarımız Bayram Olacak

Zekât = Hikmet Bereket

Avrupa’da Ramazan 4

Avrupa’da Ramazan 3

Avrupa’da Ramazan 2

Avrupa’da Ramazan

Ramazanımızı Rahat Bırakın

Ramazanı Ramazan Yapalım

Ramazana Hazır mıyız?

Münâcât

Cemaat Olmak Farzdır

Allah (cc) Var Gam Yok

Değiştirmezseniz Değiştirilirsiniz

Seçmen Daha Nasıl Uyarsın

Topyekûn Savaşa Topyekûn Direniş

Sanal Değil Reel Üç aylar

Büyük Fırsat Üç Aylar

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 3

İhvanı Müslimin’in Çizgisi 2

"Muasır Medeniyet" Balonu

Sevgiye Su-i Kast

Bitmeyen İhanet Diyalog

Tahrifatın Lokomotifi Diyalog

Dine Karşı Din 2

Dine Karşı Din

Batı Rüyasından Ne Zaman Ayılacağız?

Sünnete Saldırı Neden?

Batı Dürüst Öyle mi?

Aklı İpotek Vermek

Bedene Ziyafet Ruha Boykot

İslam Birdir Birliği Emreder

Zaman Müsrifi Müflisdir

Kültürümüz İmanımızın Yansımasıdır

Batılın Simgesi Noel’e Hayır

Bu İntihar Neden