19 Ekim 2018 Cuma
En büyük terörist ABD ve İsrail

Zabit DURMUŞ

En büyük terörist ABD ve İsrail

Terör, dehşete düşürme, sürekli ve sistemli şiddet hareketleri, cinayet vb. faaliyetlerle korku uyandırma, yıldırma, sindirme yoluyla bir siyasi amacı gerçekleştirmeye yönelik silahlı propaganda yöntemi olduğu noktasında dünyada toplumlarda genel bir kabul gören terörün en büyük destekçisi, ABD ve İsrail olduğunu İslam coğrafyasına baktığımızda görmemiz mümkün. Nerde bir terör örgütü varsa, finansmanı ve eğitimi bu iki devlet tarafından karşılanmakta olduğunu biliyoruz. Kendi çıkar ve menfaatleri için kullandıkları bu kukla örgütler, Siyonizm’in çıkarlarını koruma adına her türlü kahpeliği yaptığına her geçen gün biraz daha fazla şahitlik etmekteyiz.

ABD terör örgütü IŞİD'i bir gecede peydah ediyor, sonrada dünyayı ayağa kaldırarak İslam coğrafyasını kan gölüne çeviriyor. Sonra da yıllar önce kurduğu PKK'yı kullanarak IŞİD'e karşı sahada güçlendirmeye çalışıyor.

ABD destekli PKK/PYD’nin, DEAŞ’lı teröristleri Rakka’dan güvenli bir şekilde nasıl tahliye edildiğini görüntülerle ortaya koydu. Perde arkasında dönenler ortalığa saçıldı. Her iki örgütünde aynı amaca hizmet ettikleri alenen ortada. ABD kendi isteklerini hayata geçirmek için bu örgütleri, nasıl kullandıkları alenen ortada.

 

İngilizlerin yıllardır uyguladığı; böl, parçala, yönet taktiğini şimdilerde ABD uyguluyor. Milletleri bloklara bölerek, gerçekleştirdikleri nifak tohumları sayesinde Irak’ta, Afganistan da, Suriye'de ve de tüm İslam coğrafyasında, gereken sonuçları şimdiden almış durumda. Bu Işid belasını da başımıza ABD sarmadı mı, bunu kim inkâr edebilir. Irak'ın önce bütünlüğünü bozdular, Kürtleri kışkırttılar ve bu günlerde aynı senaryoyu Suriye de oynamakta..

Ortadoğu'da yaşananlar hepimizin malumu; devletler kendi insanlarını acımazsızca gaddarca vuruyor. Perişan halklar başka ülkelerde dışlanarak yaşam mücadelesi veriyor. Bunun en güzel örneğini Türkiye'de yaşayan Suriyeliler üzerinden görebilirsiniz. İnsanları manevi ve dini değerler üzerinden zayıflatarak istediklerini yapmaya çalışıyorlar. Işid aracılığı ile Müslümanları katil ve gaddar gibi göstermeye çalışıyorlar, tüm Dünya'ya da Müslümanları kötü göstermeye çalışıyorlar.

ABD'nin taşeronları ise dönem dönem Türkiye'de alevi-Sünni veya Türk-Kürt algısını kaşıyarak aynı kargaşayı Türkiye'de de oluşturmaya çalışıyorlar. Kürtlere özerlik ve federasyon istemeleri için dayatmalarda bulunan ABD, Türkiye'ye de çağın gereklerine uy! Baskısı yapmaya kalkıyor.

Aslında amaç herkesin söylediği gibi petrol kaynaklarına ulaşmanın çok ötesinde; İsrail'i güçlü kılabilmektir.

Yeri gelmişken söyleyeyim, Afrin operasyonunda İran’ın tutumunda dikkat çekici: İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, "İran, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması, ulusal hâkimiyete saygı ve insani kriz, sivil ve günahsız Suriyelilerin can güvenliğinin korunmasının gerektiğini vurgulamaktadır." dedi. Kendilerinin bir aylık bebeği katlederken hangi vicdani ve insani duyarlılığı gösterdiğini anlamak mümkün değil. İran bir de çıkmış utanmadan açıklama yapıyor. Aynı zamanda Suriye’nin toprak bütünlüğünde söz eden İran, Suriye’nin içine girmeyen kalmamışken, yapmış olduğu bu açıklama ne kadar inandırıcı olur. ABD ve Rusya Suriye de cirit atarken ve birde sen çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden katliam yapmanı ne ile izah edeceksin. Zalim ve katil Esed’e destek vermeni ne ile izah edeceksin. Bir de utanmadan, Türkiye’yi uyarmaya kalkacaksın. bu güruh aynayı kendine çevirse gerçekleri görecek fakat onların aynaya bakacak yüzleri bile yok..senin ne işin var Suriye de,Yemen be,Bahreyn de v.s İslam ülkelerinde.Tabi İran yapınca haklı oluyor öylemi haa..

 Belki bu yazdığım bu cümleler bazılarının zoruna gidebilir. Bunda hiçbir sıkıntı yok. İran’ın gerçek yüzünü örtmeye çalışanlar, şunu bir kez daha anlamak zorundalar. İran bir mezhep devletidir. Bundan başkası yalan. İran sempatizanı görünen saflara soruyorum: İran bu katliamları işlerken nerede idiniz. Niçin sesiniz çıkmadı. Sizin zannettiğiniz gibi İran ne ABD, ne İsrail nede Rusya düşmanı. Tam tersi onlar ile tam müttefik bir ülke.

 

Sonuç olarak açık ve net olarak şunu diye biliriz,Dünyada hangi terör örgütü varsa, hepsinin muhakkak ABD mutfağından beslenmişliği vardır. PKK'da YPG, İŞİD de onlardan biridir. ABD, terör örgütü bu örgütlerin kurulduğu günden beri hem besliyor, hem yönlendiriyor, hem de maşa olarak kullanıyor. Bu örgütlerin ne istediklerinin hiçbir önemi yok. ABD’nin ne istediği önemli.

23.01.2018 (Zabit DURMUŞ)

DİĞER YAZILAR

Millet ittifakının kimyası bozulmuş

Ramazan geldi İsrail iti kudurdu

Resulullah’ı örnek almak

28 Şubatçılar tekrar devrede

Yılbaşı çılgınlığı ve kendi kimliğimiz

Ateş çemberi Türkiye

Yeni sınırlarmı çiziliyor

Herkesin teröristi farklı

Arakan o nasıl birşey

Filistin ümmetin vicdanı

Adalet Yenimi Aklınıza Geldi

Sıradaki Gelsin

İmanın Muhafazası

Ağlanacak halimize gülüyoruz

YENİ PROVOKASYON SİNYALİ

REFERANDUMA DOĞRU

Mesele diplomatik kriz meselesi değil

KARA GÜN 28 ŞUBAT VE SORUMLULARI

Sapla samanı ayırmak

Hristiyan misyonerler ve casusluk

GÖZÜN AYDIN EY ÜMMET HALEP BİTTİ

HAÇLI İTTİFAKI VE TERÖR ÖRGÜTÜ

AYRI TELDE ÇALMA ZAMANI DEĞİL

Musul da Şii ABD ittifakı

CESUR ADIM ATMAK LAZIM

MAZLUM SURİYE HALKI ÜZERİNDE ŞER İTTİFAK

BENDE SÖYLEMİŞTİM

DEMEKKİ DAHA İNLERİNE GİRİLMEMİŞTİ

YERYÜZÜNÜ BOZAN MİLLET YAHUDİLER

KEYFİ YASALAR VE ACZİYETİ

TÜRKİYE ATEŞ ÇEMBERİNDE

MÜSLÜMAN YILBAŞINI KUTLAYAMAZ

GÜNDEMİN İÇİNDE BOĞULMAK

RUSYA İRAN ESED ŞER İTTİFAK

MİLLETE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

ANKARA DAKİ BOMBADA OY PATLAMASI OLUR MU?!!!!!!

Ene olarak yaşamak

KÜRT HALKINI SAVUNMAK MI? YOKSA ZULÜM MÜ?

CELAL DOĞAN VE BÜYÜK DEĞİŞİM

EMPERYALİSTLERİN MÜSADESİ KADAR BAYRAM

KÜRT KEMALİZMİ VE HDP NİN İKİYÜZLÜLÜĞÜ

Bu ramazanda da değişen bir şey yok

SEÇİMİN KAYBEDENLERİ

SEÇİM TANSİYONU YÜKSELİYOR

MISIR CUMHURBAŞKANI MUHAMMED MURSİ’NİN MAHKÛMİYETİ İSRAİL DEN

GAZİANTEP’TE SEÇMEN NEYE GÖRE TERCİH YAPIYOR

MÜSLÜMANLARA YAPILAN SOYKIRIMLARIN HESABINI KİM VERECEK

GAZİANTEP DE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELİRLENDİ

Bu ümmetin üzerine ölü toprağı ekilmiş

28 ŞUBAT YERİN DİBİNDE!

AK PARTİDE ADAY ADAYI BOLLUĞU

BU COĞRAFYANIN SESSİZLİĞİ

ÜMMETİN BAŞ BELASI IRKÇILIK

YILBAŞI KEPAZELİĞİ

SİYASİ PARTİLER AYNI TAS AYNI HAMAM

457 DAKİKA SONRA GELEN GALİBİYET

SOSYAL DUYARLILIK VE SORUMLULUK BİLİNCİ

SOSYAL DUYARLILIK VE SORUMLULUK BİLİNCİ

BİR ŞEYLER BOZULMADAN DÜZELMEZ

BİR ŞEYLER BOZULMADAN DÜZELMEZ

HANGİ ANLAYIŞ DOĞRU

BUNLARIN DERDİ NE KOBANİ NEDE KÜRTLER

IŞİD VE İSLAM ÂLEMİ

YENİ DERS YILIDA PARALEL FAALİYET

DÜRÜSTLÜK TE YALAKALIKTA HERKESE NASİP OLMAZ

TIPIŞ TIPIŞ CUMHURBAŞKANI

Herkes kendi ırkının derdinde

İSRAİL İTİNE KİM DURDİYECEK.

AK PARTİ KADROLARI NE KADAR AK PARTİLİ

YİNE HÜZÜNLÜ RAMAZAN