23 Şubat 2019 Cumartesi
Zeytin Dalı Harekatı bölgeye huzur getirecek

Zeytin Dalı Harekatı bölgeye huzur getirecek

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Kilis’e gelerek bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundu. Çavuşoğlu ve Gül, önce Kilis Valiliğini ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Kilis’e gelerek bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundu. Çavuşoğlu ve Gül, önce Kilis Valiliğini ziyaret etti. Daha sonra Kilis Belediyesi’ne geçen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ardından PYD YPG terör örgütü tarafından Afrin’den atılan roketler sonucu yıkılan tarihi Çalık Camisi'ne geçti. Camide incelemelerde bulunan Çavuşoğlu ve Gül, burada bir açıklama yaptı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, PYD YPG terör örgütünün hiçbir kutsala saygısının olmadığını belirterek, Afrin’de imamları tehdit ettiğini, Kuran-ı Kerim'in öğretilmesinin yasaklandığını söyledi. Çavuşoğlu, “Zeytin Dalı Harekatı” kapsamında devam eden operasyonlarla bu örgütün bölgeden tamamen temizleneceğini söyledi.

Burada konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise, “Zeytin Dalı Harekatı” kapsamında devam eden operasyonlarda muhatapların asla siviller olmadığını söyledi. Zeytin Dalı Harekat’nın Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak için yapılan bir barış operasyonu olduğunu ve bu operasyonun BM sözleşmesine göre de meşru müdahale anlamına geldiğini söyledi.

Zeytin Dalı Harekatı’nın bölgedeki tehditleri ortadan kaldırmaya yönelik bir operasyon olduğunu belirten Gül, “Bu operasyon asla belli bir etnik yapıya yönelik değil, tehditleri ortadan kaldırmak için terör unsurlarına yapılan bir operasyondur. Bu operasyon bölgede yaşayan kardeşlerimiz huzur ve güvenliği içindir. Biz Suriye topraklarında gözü olan bir ülke değiliz, “ dedi. BAHRİ UÇAR

29.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz