23 Ekim 2018 Salı
YÖK'ten YKS sınavıyla ilgili açıklama!

YÖK'ten YKS sınavıyla ilgili açıklama!

YÖK, yükseköğretim sınavları ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevap verdi.Bütün cevaplar, YÖK'ün resmi internet sitesinde yer alıyor.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, yükseköğretim sınavları ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevap verdi. Cevaplara, YÖK'ün resmi internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, yükseköğretim sınavları ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevap verdi. Önceki sistemde Mart ve Haziran aylarında gerçekleştirilen sınav, yeni sistemde Haziran ayında iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

Birinci oturumda toplam soru sayısı 120 olurken, ikinci oturumda toplam soru sayısı 160 olacak. Yabancı dil oturumunda ise soru sayısı 80 olacak. Temel yeterlilikte adayların sözel ve sayısal alanlarda sahip olmaları beklenen bilgi, beceri ve yetkinlikler ele alınacak. Temel yeterlilikte, Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri alanları ile ilgili sorular yer alacak. Daha pek çok detayın sorulduğu soruların cevapları, YÖK'ün resmi internet sitesinde yer alıyor.

Cevaplara, http://www.yok.gov.tr/web/guest/yks-sss-ve-cevaplari-ile-puan-turleri adresine tıklayarak ulaşılabiliyor.

İHA

4.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz