23 Şubat 2019 Cumartesi
Yılmaz’dan Stadyum uyarısı!

Yılmaz’dan Stadyum uyarısı!

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, Gaziantep gündemini değerlendirmek üzere Şehitkamil Belediyesi Meclisi'nin Şubat ayı meclis toplantısı öncesinde CHP Şehitkamil meclis üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Gündemi değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyen CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, Kamil Ocak stadyumu konusunun bir an önce mecliste gündeme alınması gerektiğini ve stadyumun yeri için alınan karardan vazgeçilmemesi takdirde ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bakan olduğu dönemde Kamil Ocak Stadyumun yeri ile ilgili gazetelere verdiği demeçleri Gaziantep halkına posta yolu ile göndereceklerini ve demeçleri meydanlarda dağıtacaklarını söyledi.

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, Gaziantep gündemini değerlendirmek üzere Şehitkamil Belediyesi Meclisi'nin Şubat ayı meclis toplantısı öncesinde CHP Şehitkamil meclis üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Atatürk Kültür Ve Spor Merkezinde düzenlediği basın toplantısında ülke ve kent gündemini değerlendiren CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, Kamil Ocak Stadyumun yeri için alınan karardan vazgeçilmemesi takdirde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bakan olduğu dönemde stadyumun yeri ile ilgili gazetelere verdiği demeçler Gaziantep halkına posta yolu ile göndereceklerini ve demeçleri meydanlarda dağıtacaklarını söyledi.

“ŞAHİN’İN DEMEÇLERİNİ POSTA YOLU İLE HALKA YOLLAYACAĞIZ”

Kamil Ocak stadyumu konusunun bir an önce mecliste gündeme alınması gerektiğini belirten Yılmaz, “Kamil Ocak stadyumu konusu bir an önce mecliste gündeme alınması gerekir. Bu yanlış bir plandı.  Nasıl ki fıstık araştırma yanlış idiyse bu da onun devamıdır. Orada Gaziantep kalesi vardır. Gaziantep'in siluetinde Gaziantep kalesi var iken bu plan geçer ise siluete kale değil bundan sonra bir zenginin gayrimenkulü siluetimiz olacaktır. Kent Meydanı adında belli olduğu üzere kamusal bir alandır, nasıl olur da böyle bir alanı özel mülkiyete dönüştürmek isterseniz. Kamusal alanı özel alana çevirmek istiyorsanız çok açık söylüyorum ki burada çıkar vardır menfaat vardır. Fıstık araştırmada parmağı olanların bugün olmuş güzelliklerle anıldığını mı düşünüyorsunuz. Bu planda imzası olanların bundan sonra nasıl anılacağını size kendi genel başkanınızın ağzından hatırlatmak istiyorum. Bakın Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne ‘Gökdelenler nedeniyle İstanbul'a ihanet ettik’ demiş iken liderinizi neden dinlemiyorsunuz. Bu planı çekmek için daha ne bekliyorsunuz. Unutmamızı bekliyorsanız asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Hatta sayın büyükşehir belediye başkanımızın bu plan hemen çekilmez ise meydan ile ilgili olarak bakan iken söyledikleri tüm gazete demeçlerini matbaada bastırıp tüm Gaziantep halkına posta yolu ile göndereceğiz, meydanlarda dağıtacağız. Genel başkanımızı dinleyin ve bu memlekete ihanet etmeyin” dedi.

MUHALEFET OLARAK SİZİ UYARMAK ZORUNDAYIZ

TSK tarafından Afrin’e yönelik başlatılan ve hala devam eden Zeytin Dalı harekatına destek verdiklerini belirten Yılmaz, “Türkiye terörle mücadeleden en fazla yara alan bir ülkedir. Bugün gözümüz, kulağımız, gönlümüz Afrin’dedir. Türkiye meşru savunma hakkını kullanmıştır. Harekat sınır güvenliğimiz için önemlidir. Milletçe ve devletçe birlik halindeyiz. Terör milli mesele olduğundan siyaset üstü bir olaydır. Milli meselelerin miting alanlarında konuşulmasını, siyasete alet edilmesini doğru bulmuyoruz. Suriye genel stratejisi baştan beri yanlış idi. Bugün geldiğimiz nokta öngörüsüzlüğün eseridir. Bugün öngörüsözlük nedeniyle fakir çocuklar cephede şehit düşerken siyasetçilerin çocukları komutan merkezindeki kameralara poz vermektedir. Biz bir tek Mehmetçik'in tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz. Şehit haberlerinden bıktık, sürekli kandırılmaktan bıktık. Terörle mücadelede öngören hakim olmasını istiyoruz. Türkiye'nin sınır güvenliği her şeyden önemlidir ve Zeytin Dalı operasyonu kaçınılmazdır. Biz muhalefet olarak sizi uyarmak zorundayız ama her uyandığımızda sizden nefret ve kin dolu hakaretler duymak istemiyoruz. Terör olaylarında ülke olarak birlik halindeyken iktidar muhalefet el eleyken siyasetin üslubu bu olmamalı. Teröre karşı çıkan bir partinin hele hele birileri tarafından kaldırılmamış bir partinin sizi uyarması zorunuza gitmemelidir. Bizi bugüne kadar PKK kandırmadı, FETO kandırma Esed veya Barzani kandırmadı. O zaman size düşen söylediklerimizi dikkate almaktır. Bundan sonrasını tabii ki konuşmamız gerekmektedir ama bundan sonrasını sen konuşma demek gayri milli bir olaydır” diye konuştu. BAHRİ UÇAR

7.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz