26 Şubat 2020 Çarşamba
Yeşilay gönüllüleri sahada!

Yeşilay gönüllüleri sahada!

Yeşilay Gaziantep Şubesi gönüllüleri bu seferde Karşıyaka semtinde bulunan Korutürk ve Şoför Ali caddelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti'nin ülke genelinde başlattığı Yeşilay Elçileri Projesi kapsamında bir süre önce Karataş mahallesinde esnaf ziyareti gerçekleştirmişti.

Çalışma kapsamında esnafları ziyaret ederek bilgilendirme yapan gönüllüler, mahalle bazında vatandaşların bağımlılıklara karşı duyarlılıklarını artırmak ve olası bir problemde hızlı bir şekilde gerekli birimlere ulaşılmasını sağlamak için bilgilendirici broşürleri dağıtıyorlar. 

Gaziantep'te 30'a yakın mahallede gerçekleştirilmesi düşünülen projeyle gençlerin, çocukların ve ebevenlerinin sürekli gittiği ortamlarda bağımlılıklarla ilgili sağlıklı bilgilerin dolaşımda olması, kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönlendirme yapılmaması ve vatandaşlarımızın doğru bilgiyle doğru birimlere ulaşması amaçlanıyor.

Ziyaretler esnasında etkilenen bir esnafın sigara paketini yırtıp atarak destek olduğu çalışmada, Yeşilay Gönüllüsü olan gençler çoğunlukla görev alıyor. Sigara vb bağımlılık yapan hiçbir madde kullanmayan herkesin destek verebileceği projede şimdiye kadar 50'ye yakın esnaf, bulundukları bölgede bağımlılık konusunda destek verme hususunda gönüllü oldu. 

Yeşilay Gaziantep Şubesi tarafından verilen bilgiye göre  ziyaretler artarak devam edecek ve vatandaşlara daha fazla ulaşılarak bağımlılık konusundaki duyarlılığın artırılması adına daha fazla gönüllü ile sahada olunacak.

 BÜLTEN

24.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz