16 Eylül 2019 Pazartesi
Yerel Yönetimde Yeni Dönem

Yerel Yönetimde Yeni Dönem

31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimler yaklaşırken AK Parti, seçmenin karşısına yeni bir belediyecilik anlayışı ile çıkacak.

31 Mart'ta seçmenin karşısına vatandaş odaklı bir manifesto ile çıkacak olan AK Parti, adayları seçerken halkla ilişkileri iyi yürütecek ve liyakatli ve ehliyetli olmasına dikkat edecek. Çalışmaları süren ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak manifesto ile belediye yönetimlerine vatandaşın aktif katılımı öngörülürken, belediye başkanları artık 'ben yaptım oldu' diyemeyecek. Projeler hakkında vatandaşın görüşü alınacak, gerekirse sandık kurulacak.

LİYAKAT VE EHLİYETLİ OLACAK

Manifestoda yer alacak yeni belediyecilik anlayışıyla ilgili ip uçları veren AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Adaylarda dikkat ettiğimiz 2 husus var; O şehri geleceğe taşıyacak, liyakatli ve ehliyetli olması, ikincisi ise halkla ilişkileri iyi yürütecek insanları arıyoruz. Yerel yönetimlerde yeni dönemin başlamasıyla birlikte mahalle buluşmaları olacak. Her başkan senede birkaç defa mahallelerde toplantı yapacak. Belediye bünyesinde kaç mahallesi varsa burada belediye başkanları milletle bir araya gelecek. O mahallenin en geniş salonunda belediye başkanı gelecek, yanında daire müdürleri ile beraber karşısında vatandaş tek tek söz almak isteyenler konuşacak. Vatandaş dertlerini söyleyecek, başkan dinleyecek. Yapıp yapamayacağını anlatacak.Önemli projelerde belediye başkanı halkın kararı olmadan 'ben yaptım oldu' diyemeyecek. Herkesin görüşünü alacak. Plebisit yöntemi gibi uygulamalar yapılacak” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

3.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz