17 Ocak 2019 Perşembe
Üzüm bağı cinayetinde son gelişme!

Üzüm bağı cinayetinde son gelişme!

Gaziantep'te 3 yıl önce üzüm bağında boğazı kesilmiş halde bulunan şahsın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 12 kişi, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Gaziantep'te 3 yıl önce üzüm bağında boğazı kesilmiş halde bulunan şahsın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 13 kişiden 2'si tutuklanırken, 11'i serbest bırakıldı.

İslahiye ilçesine bağlı Altınüzüm mevki Aşağıbilenler köyü yakınlarında 21 Eylül 2015’te bir üzüm bağı içerisinde 26 yaşındaki Emrah Bilben isimli vatandaş boğazı kesilmiş halde bulunmuştu.

Cinayetle ilgili aylarca herhangi bir ipucuna ulaşamayan ve cinayetin peşini bırakmayan jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede Emrah Bilben'in en son olay akşamı bir düğüne katıldığını ve motosikleti ile düğünden sonra evine gitmek üzere yola çıktığını belirlemişti. Bilben'in yol üzerinde öldürülerek, cesedinin üzüm bağlarının arasına atıldığı tespit edilmişti.

Olayla bağlantılı olduğu şüphesiyle İslahiye İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İslahiye, Gaziantep ve Denizli'de eş zamanlı operasyon gerçekleştirmiş, gözaltına alınan 13 kişiden 1'i savcılık kararı ile serbest bırakılmıştı. Sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen 12 kişiden İ.A. (45) ve M.Y. (40) tasarlayarak adam öldürmekten tutuklanırken, 10 kişi ise serbest bırakıldı.

İHA

10.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz