20 Temmuz 2018 Cuma
Türkiye hiçbir terör örgütüne diz çökmeyecektir

Türkiye hiçbir terör örgütüne diz çökmeyecektir

Karkamış AK Parti İlçe Teşkilatının 6'ncı Olağan Kongresi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılıyla gerçekleşti.

Mevcut ilçe başkan Ahmet Özarslan, tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçildi. Kongrede konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Türkiye elbette DEAŞ, PKK, FETÖ gibi birçok terör örgütüyle mücadele etmektedir. Bu terör örgütlerinin aslında kokteyl bir terör örgütü olduğunu da hepimiz çok görüyoruz. Fırat Kalkanı operasyonu olsun, Doğu ve Güneydoğu’daki terörle mücadele kararlılığı olsun, FETÖ ile ilgili idari, güvenlik ve yargısal mücadele devam ediyor. Türkiye hiçbir terör örgütüne diz çökmeyecektir, hiçbir terör örgütüne asla teslim olmayacaktır” dedi.

 

DEAŞ, PKK, FETÖ ÖRGÜTLERİ KOKTEYL BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Karkamış AK Parti İlçe Teşkilatının 6'ncı Olağan Kongresi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılıyla gerçekleşti. Mevcut ilçe başkan Ahmet Özarslan, tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçildi. Kongrede konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Türkiye elbette DEAŞ, PKK, FETÖ gibi birçok terör örgütüyle mücadele etmektedir. Bu terör örgütlerinin aslında kokteyl bir terör örgütü olduğunu da hepimiz çok görüyoruz. Fırat Kalkanı operasyonu olsun, Doğu ve Güneydoğu’daki terörle mücadele kararlılığı olsun, FETÖ ile ilgili hem idari hem güvenlik hem de yargısal mücadele ile devam ediyor. Türkiye hiçbir terör örgütüne diz çökmeyecektir, hiçbir terör örgütüne asla teslim olmayacaktır” dedi.

 

TÜRKİYE HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜNE DİZ ÇÖKMEYECEKTİR

Türkiye’nin terör örgütleriyle kararlı bir şekilde mücadeleyi sürdüreceğini belirten Bakan Gül, “Türkiye elbette DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi birçok terör örgütüyle mücadele etmektedir. Bu terör örgütlerinin aslında kokteyl bir terör örgütü olduğunu hepimiz çok görüyoruz. Türkiye'de bir eylem yapılacaksa 'Şu örgüt yapsın bu örgüt yapsın' gibi kokteyl yapılarak, bir şekilde kökü dışarıda olan bu maşa örgütlerle Türkiye karıştırılmak isteniyor. Ama Fırat Kalkanı Operasyonu olsun, Doğu ve Güneydoğu'da verilen terörle mücadeledeki bu kararlılık olsun, FETÖ ile yapılan hem idari hem güvenlik hem de yargısal alandaki bu mücadele olsun Türkiye hiçbir terör örgütüne diz çökmeyecektir, hiçbir terör örgütüne asla teslim olmayacak. Asla rehavete kapılmadan kararlı bir şekilde ezanımızı, Türk bayrağımızı ve 80 milyonun güvenliğini sonuna kadar temin ederek sağlayacağız. Terörle mücadeleyi asla bir an bile gevşeklik göstermeden Türkiye’de vatandaşlarımızı tehdit eden bir terör unsuru kalmayıncaya kadar sürdüreceğiz. Bu mücadelemizi yaparken asla sivillere, vatandaşlarımıza zarar verilmemesi yönünde güvenlik güçlerimizin ve hükümetimizin çok ciddi ve titiz çalışmalarını da herkes çok iyi görmektedir. En fazla da bölge halkımız bunu yaşamaktadır. Teröristle vatandaş ayrımını yaparak, asla vatandaşa zarar vermeden terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 

FIRAT KALKANI TÜRKİYE'NİN BÜYÜK BİR ÜLKE OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERDİ

DEAŞ terör örgütüne karşı Suriye’de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı’ hakkında da konuşan Bakan Gül, “Elbette geçtiğimiz yıl Karkamış halkı çok büyük bir sıkıntı yaşadı. Karkamış halkının huzursuzluğu hepimizin yüreğindeydi. Karkamış'taki vatandaşlarımızın huzursuzluğu bizleri de huzursuz ediyordu. Çünkü yanı başındaki bir DEAŞ terör örgütü, Karkamış halkını rahatsız ediyordu, taciz ediyordu. Bu rahatsızlık hepimizi tedirginliğe sürüklüyordu. Cumhurbaşkanımız liderliğinde çok önemli bir karar alınarak Fırat Kalkanı Harekatı başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde bu operasyonun birinci yılını geride bıraktık. Bu operasyon ile Karkamış, sınır hattındaki terör unsurları bertaraf edilmiş oldu. Çok şükür Karkamış ve Gaziantep huzura kavuştu. Fırat Kalkanı Harekatı sınırımızın güvenliğini sağlamak adına, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak adına yapılan bir operasyondu. Fırat Kalkanı Operasyonu'yla Türkiye'nin nasıl büyük bir ülke olduğunu dosta, düşmana, bütün dünyaya bu operasyon göstermiştir” ifadelerini kullandı.

 

SURİYE'DEKİ SAVAŞTAN EN FAZLA TÜRKİYE VE GAZİANTEP ETKİLENDİ

Suriye'deki yaşanan iç savaştan en fazla Türkiye’nin etkilendiğini belirten Bakan Gül, Türkiye’nin Suriye ile 911 kilometre sınırı olduğunu belirterek, “Bölgede yaşanan bir gelişmede en fazla etkilenen ülke Türkiye, en fazla etkilenen şehir Gaziantep, Gaziantep’te de en fazla etkilenen yer Karkamış diyebiliriz. Yanı başımızda yaşanan bu hadiseler haliyle bizleri etkiliyor. Ama hamdolsun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetleri ile Türkiye bu tehditleri bertaraf edebilecek güçtedir. İnşallah bu sorun ve sıkıntılar, ülkemizi ve vatandaşlarımızı sıkıntıya uğratmadan bertaraf edilecektir” dedi. BAHRİ UÇAR

11.09.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz