27 Mayıs 2020 Çarşamba
Sosyal Güvenlik bilinci çok arttı

Sosyal Güvenlik bilinci çok arttı

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla gazetemize değerlendirmede bulunan SGK Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun, Sosyal Güvenlik bilincinin son yıllarda arttığına dikkat çekti.

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla gazetemize değerlendirmede bulunan SGK Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun, Sosyal Güvenlik bilincinin son yıllarda arttığına dikkat çekerek, “Sosyal Güvenlik bilinci 10 yıl öncesine göre artık çok hat safhada. Eskiden insanlar benim sigortamı yapma, primini bana ver derken, şimdi tam tersine insanlar benim maaşımdan kes yeter ki sigortamı yap diyorlar. Bu çok güzel bir gelişme.  Sosyal Güvenlik Kurumu; hastalıkta, yaşlılıkta, doğumda, iş kazasında, doğumda, evlilikte her zaman vatandaşın yanındadır” dedi.  Sosyal Güvenlik Haftasında kitap toplama kampanyası düzenlediklerini belirten Uzun, “Her yıl Sosyal Güvenlik Haftasında kan bağışı kampanyası düzenliyorduk ancak bu yıl ki ramazan ayına denk geldiği için kan bağışı kampanyası yapmadık ama onun yerine kitap toplama kampanyası başlattık. Kampanyamız sonucunda toplanan kitapları Muş’ta bir okuldaki bir kütüphanesine göndereceğiz” dedi.

SOSYAL GÜVENLİK ARTI TÜRKİYE’DE TANINAN BİR KAVRAM

Sosyal Güvenlik Haftası dolaysıyla gazetemize değerlendirmede bulunan SGK Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun, “Sosyal Güvenlik artı Türkiye’de tanınan ve herkesin farkında olduğu bir kavram. Sosyal Güvenlik herkese lazım olan bir sistem. Sürekli hem kanunda yapılan değişiklikleri hem yeni gelen teşviklerle alakalı bilgilendirme toplantılarımızı aralıksız yapıyoruz” dedi.

KİTAP KAMPANYASI İLE MUŞ’A GÖNDERİLMEK İÇİN KİTAP TOPLANIYOR

Sosyal Güvenlik Haftasında kitap toplama kampanyası düzenlediklerini belirten Uzun, “Her yıl Sosyal Güvenlik Haftasında kan bağışı kampanyası düzenliyorduk ancak bu yıl ki ramazan ayına denk geldiği için kan bağışı kampanyası yapmadık ama onun yerine farklı bir kampanya başlattık. Evlerde okunmayan ve ihtiyaç olmayan kitapları toplama kampanyası başlattık. Kampanyamız pazartesi günü başladı ve Cuma günü sona erecek. Kampanyamız sonucunda toplanan kitapları Muş’ta bir okuldaki bir kütüphanesine göndereceğiz” dedi.

İNSANLAR ARTIK MAAŞIMDAN KES YETER Kİ SİGORTAMI YAP DİYORLAR

Sosyal Güvenlik bilincinin son yıllarda arttığına dikkat çeken Uzun, “Sosyal Güvenlik Kurumu beşikten mezara kadar herkesi ilgilendiren bir sitem uygulayıcı bir kurumdur. Sosyal Güvenlik bilinci 10 yıl öncesine göre artık çok hat safhada. Eskiden insanlar benim sigortamı yapma, primini bana ver derken, şimdi tam tersine insanlar benim maaşımdan kes yeter ki sigortamı yap diyorlar. Bu çok güzel bir gelişme.  Zaten bizim sitemde otokontrol olduğu zaman kayıt dışı da azalır, işsizlik de azalır. Hayatta karşılaştığımız sosyal risklere karşı Sosyal Güvenlik Kurumu her zaman vatandaşın yanındadır. Sosyal Güvenlik Kurumu; hastalıkta, yaşlılıkta, doğumda, iş kazasında, doğumda, evlilikte her zaman vatandaşın yanındadır” diye konuştu.

BAHRİ UÇAR

16.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz