27 Mayıs 2020 Çarşamba
“SGK’da adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz”

“SGK’da adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz”

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla açıklama yapan Büro Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışan kamu görevlilerinin sorunlarına dikkat çekti.

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla açıklama yapan Büro Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışan kamu görevlilerinin sorunlarına dikkat çekerek, “Uygulanan yanlış politikalar, mali özlük ve sosyal haklarda yaşanan kayıplar nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışan kamu görevlileri başka kurumlara geçmek istemektedir. Genel Yetkili Sendika olarak bu adaletsizliğin giderilmesini ve kamu görevlilerimizin hakkının, verilmesini istiyoruz” dedi. Büro Memur-Sen’in taleplerini dile getiren Borazan, “Sosyal Güvenlik Tazminatı getirilmeli, kurum personeli uzmanlaştırılmalı ve İl Sosyal Güvenlik Uzmanı/Sosyal Sigorta Uzmanı kadroları ihdas edilmeli. Kurumda çalışan tüm kamu görevlilerimiz fazla mesai ücretlerinden yüzde yüz oranında faydalanmalı, ikramiyeler ve ek ödemeleri verilmelidir. Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak bu haklı taleplerimiz en kısa sürede dikkate alınarak Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir” dedi.

SGK’DA ÇALIŞAN KAMU GÖREVLİLERİNİN MUTLU EDİLMESİ GEREKİYOR

Sosyal Güvenlik Haftası dolaysıyla açıklama yapan Büro Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışan kamu görevlilerinin sorunlarına dikkat çekerek, “Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara beşikten mezara kadar çok sayıda hizmet vermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Ancak, bu amacın gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan kurum çalışanları göz ardı edilmektedir. Kendisinden ve ailesinden fedakârlıkta bulunarak, özveri ve gayretle gecesini gündüzüne katarak, mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerinin maddi anlamda karşılığını alamaması büyük bir adaletsizliktir. Uygulanan yanlış politikalar, mali özlük ve sosyal haklarda yaşanan kayıplar nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışan kamu görevlileri başka kurumlara geçmek istemektedir. Kuruma yeni başlayan kamu görevlileri dahi kurumu terk ederek başka kurumlara geçmektedir. Bu gidişle Sosyal Güvenlik Kurumunda uzman personel kalmayacaktır. Bu durum ülkemize ve vatandaşlarımıza zarar verecektir. Sosyal Güvenlik Haftası, önce kurumda çalışan kamu görevlileri mutlu edilerek değer kazandırılmalıdır. Genel Yetkili Sendika olarak bu adaletsizliğin giderilmesini ve kamu görevlilerimizin hakkının, emeğinin ve alın terinin karşılığının verilmesini istiyoruz” dedi.

MAAŞ ADALETSİZLİĞİ GİDERİLMELİDİR

Büro Memur-Sen’in taleplerini dile getiren Borazan, “Büro Memur-Sen olarak taleplerimizin bazıları şöyledir; Sosyal Güvenlik Tazminatı getirilmeli, kurum personeli uzmanlaştırılmalı ve İl Sosyal Güvenlik Uzmanı/Sosyal Sigorta Uzmanı kadroları ihdas edilmeli. Kurumda çalışan tüm kamu görevlilerimiz fazla mesai ücretlerinden yüzde yüz oranında faydalanmalı, ikramiyeler ve ek ödemeleri verilmelidir. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. İcra memuru, denetmen, uzman, müfettiş kadrolarına dışarıdan değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yıllarca görev yapmış kamu görevlileri arasından atanmalıdır. 4/B’li olarak görev yapan personel en kısa sürede kadroya geçirilmeli, sözleşmeli personel kadroya geçinceye kadar mali ve özlük haklarının kadrolu personel ile eşit hale getirilmelidir. Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak bu haklı taleplerimiz en kısa sürede dikkate alınarak Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle SGK Çalışanlarının Sosyal Güvenlik haftasını tebrik ediyorum” diye konuştu.

BAHRİ UÇAR

16.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz