17 Ocak 2019 Perşembe
Şehitkamil’de Yeni kapı ruhu!

Şehitkamil’de Yeni kapı ruhu!

CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a yeni görevinden dolayı tebrik ederek, Yılmaz’dan televizyonda canlı yayına çıkma talebinde bulundu. Ziyarette konuşan AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ise, Yılmaz’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Bizler bağımsız hareket eden bir teşkilat değiliz. Bağlı olduğumuz bir genel merkezimiz var. Bu noktada eğer uygun bulunursa tabi ki görüşürüz” dedi.  Ülke olarak zorlu bir süreç ve dönemden geçtiklerini belirten Yılmaz, “Milli birlik ve beraberlik ortamını özellikle yeni kapı ruhunu her zaman devam ettirmemiz gerektiği kanaatindeyiz. Aramıza fitneyi, ayrılığı, düşmanlığı sokmazsak bu ülke daha güçlü olacaktır. Aydınlık yarınlara hep birlikte el ele daha güçlü şekilde gideceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, ilçe teşkilatıyla birlikte AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İNŞALLAH HAYIRLI İŞLERE HEP BİRLİKTE İMZA ATARIZ

Ziyarette konuşan CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, “Yeni göreviniz hayırlı olsun. Tebrik ediyorum. İnşallah hayırlı işlere hep birlikte imza atarız. Terörle mücadelenin yaşandığı bu süreçte bizler siyasetçiler olarak dilimize hakim olmamız lazım.  Siyaset biraz daha nezaket gerektiriyor. İnşallah bunu yerelde başarırız” dedi. 

YILMAZ’A CANLI YAYIN PROGRAMINA ÇIKMA TALEBİNDE BULUNDU

AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’dan televizyonda canlı yayına çıkma talebinde bulunan CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, “CHP olarak hiçbir zaman AKP, HDP ve MHP’yi düşman gözüyle görmedik. AKP ne diyor, CHP neye karşı çıkıyor, HDP ne demek istiyor. Bunu bizlerin vatandaşa anlatması lazım. Bu nedenle sizinle televizyonda bir canlı yayın programına çıkmaz istiyorum” dedi.

BU DÖNEMLERDE BİR VE BERABER OLMALIYIZ

Ziyarette konuşan AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ise, CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Umut başkanımıza ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Umut Beyin özellikle Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili terörle mücadele demesi manidardır. Biz bu dönemlerde bir ve beraber olmalıyız. Birliğimizi ve beraberliğimizi her zaman muhafaza etmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

YENİ KAPI RUHUNU HER ZAMAN DEVAM ETTİRMEMİZ GEREKİYOR

Ülke olarak zorlu bir süreç ve dönemden geçtiklerini belirten Yılmaz, “Ülke olarak zorlu bir süreç ve dönemden geçiyoruz. Bizim vatanımızı, milletimizi 15 Temmuz darbe girişimiyle bölmek isteyenler emellerine ulaşamadı. Ama bu emellerini yanı başımızda bir terör devleti kurdurarak gerçekleştirmek için mücadele etmektedirler. Fakat bizim bu dönemlerde özellikle 15 Temmuz darbe sürecinde ve sonrasında yaşadığımız milli birlik ve beraberlik ortamını özellikle yeni kapı ruhunu her zaman devam ettirmemiz gerektiği kanaatindeyiz. Aramıza fitneyi, ayrılığı, düşmanlığı sokmazsak bu ülke daha güçlü olacaktır. Aydınlık yarınlara hep birlikte el ele daha güçlü şekilde gideceğiz” şeklinde konuştu. 

DİĞER PARTİLERE VE GÖRÜŞLERİNE SAYGILIYIZ

Diğer parti görüşlerine saygı duyduklarını dile getiren Yılmaz, “Diğer partilere ve görüşlerine saygılıyız. Bu noktada her kesimin bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne kastetmedikleri sürece, bizi bölmeye çalışmadıkları sürece biz de onların görüşlerine saygı duyuyoruz. Gerçekten bu vatana ve millete hizmet etmek istediklerini düşünüyoruz. Biz inanıyoruz ki CHP’li kardeşlerimiz de MHP’li kardeşlerimiz de aynı bizim gibi düşünüyor ve bu millete hizmet etmek istiyorlar” dedi.

SİYASETİN GENÇLEŞMESİNİ İSTİYORUZ

CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz’ın canlı yayına çıkma talebine de cevap veren  AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Bizler bağımsız hareket eden bir teşkilat değiliz. Bağlı olduğumuz bir genel merkezimiz var. Bu noktada eğer uygun bulunursa tabi ki görüşürüz. Sizin de hizmet noktasında samimiyetinizden şüphemiz yok. Siyasetin gençleşmesini istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu noktada ‘siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır’ diyerek gençlere verdiği değeri ve önemi gösteriyor. 52 ilden büyük Şehitkamil ilçesinin ilçe başkanlığını bizlere uygun gördüler. Biz de bu görevin hakkını vermeye çalışacağız. Arkamızdan gelen genç kardeşlerimize de hem umut başkanımız hem biz güzel örnekler teşkil ederiz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. BAHRİ UÇAR

9.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz