24 Haziran 2019 Pazartesi
Seçkin Koleji’nde kodlama haftası

Seçkin Koleji’nde kodlama haftası

Eğitimde gösterdiği başarılarının yanı sıra yenilikleriyle de adından söz ettirmeyi başaran Özel Seçkin Koleji öğrencileri her yıl kutlanan Avrupa Kodlama Haftasında kodlamada bizde varız diyorlar.

21.yüzyıl çocuklarının ortak dili olarak anılan kodlama eğitiminde çocuğun yaratıcılık, problem çözme, bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan Özel Seçkin Koleji Avrupa’nın belirli ülkelerinde her yıl kutlanan Avrupa Kodlama Haftasında Seçkin öğrencileri çeşitli videolar izleyerek kodlama eğitiminin önemini kavradılar. “Algoritma” kavramı üzerinde konuşulduktan sonra interaktif olarak gerçekleştirilen derste öğrenciler kodlama oyununun komutlarını yerine getirerek kodlamaya başladılar.

Özel Seçkin Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Eyüp Yılmaz, kodlama eğitimi hakkında değerlendirme yaparak “Bilindiği üzere; teknoloji ve bilişim araçları ile sürekli etkileşim içinde bulunduğumuz bir dünyada yaşamaktayız. Yetişen neslin, teknolojiyi doğru kullanabilme becerilerini kazanabilmelerinin yanında; teknolojiyi yöneten; teknolojiyi kullanarak yeni ve türev teknolojiler üretebilecek bireyler olarak gerekli kazanımlara sahip olmaları son derece önemlidir. Bu kapsamda kodlama öğrenmenin bir dil öğrenmek kadar gerekli ve önemli olduğunun farkında olan bir kurum olarak bu yıl 6-21 Ekim Avrupa Kodlama haftasında öğrencilerimizi kodlama eğitimi konusunda bilinçlendirip interaktif etkinliklerle farkındalık yaratmayı amaçlamaktayız.”dedi.

BÜLTEN

11.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz