30 Mayıs 2020 Cumartesi
Seçkin koleji kanguru matematik sınavına ev sahipliği yapıyor

Seçkin koleji kanguru matematik sınavına ev sahipliği yapıyor

Özel Seçkin Koleji 25. yılında  Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı 'na katılım için hazırlıklara tüm hızıyla devam ediyor.

Özel Seçkin Kolejinde 21 Mart 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Kanguru Matematik Olimpiyatlarına 1.sınıftan 12.sınıfa kadar öğrenciler kayıt yaptırarak katılım gösterebilirler. Yarışmaya son başvuru tarihi 15 Aralık 2019 Pazar günüdür.

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanmaktadır. Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçilerden oluşmaktadır.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur ÇEKİCİ ev sahipliğiyle ilgili olarak, “Analitik düşünme, problem çözme ve muhakeme yeteneğine dayanan sorularıyla bilinen ve tüm dünyada 80 ülkede uygulanan ‘Kanguru Matematik Sınavı’nda 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrencimizin dünya 2.liği kazanmış olmasının gururuyla bu yıl Kanguru Matematik olimpiyatlarına ev sahipliği yapıyoruz.

Kanguru Matematik Olimpiyatlarının önemini bilen okulumuz bu sınavla öğrencilerin zihinlerinde yer etmiş olan matematiğin zor ve sıkıcı olduğu yönündeki fikirlerini değiştirmeyi, matematik dersinin öğrenciler arasında daha popüler hale gelmesini hedefliyoruz.”dedi.

 BÜLTEN

10.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz