2 Temmuz 2020 Perşembe
Özel Seçkin Koleji’nde İngilizce Genel Kültür Yarışması

Özel Seçkin Koleji’nde İngilizce Genel Kültür Yarışması

Akademik ve sportif faaliyetleri ile adından her zaman söz ettiren Gaziantep Özel Seçkin Koleji öğrencileri arasında İngilizce Genel Kültür yarışması düzenlendi.

Özel Seçkin Koleji lise öğrencilerine yönelik organize edilen İngilizce Genel Kültür yarışmasında öğrenciler grup içinde soruların cevaplarını tartışarak ortak cevaba ulaştılar, daha sonra ellerindeki kartları doğru cevap için kullandılar. En çok doğru cevap veren grup yarışmayı kazandı. İzleyici olan öğrenciler de aynı zamanda genel kültür bilgilerini İngilizce ile bağdaştırarak kullanma şansı bulurken, yarışmacı arkadaşlarını da desteklediler. İngilizce'nin sadece bir ders olmadığı ve günlük hayatta da kullanılabileceğini görerek, yaşayarak keyifli vakit geçirdiler.

Özel Seçkin Koleji Lise Müdürü Bahattin AVANAŞ,”Bilgi, insan yaşamının hayatta tadabileceği en güzel değerlerden biridir. Bir toplumun gelişip büyümesi için her şeyden önce bilgi gereklidir. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır, kullanıldıkça yeni boyutlara ulaşır, tazelenir. Gözlem ve deneyimlerden yararlanarak toplumda daha fazla bilgi oluşur. Küreselleşen dünyada iletişimin ve gelişmenin sağlanması, ülkemizin uluslararası platformlarda tanıtılması ve evrensel bir dil olan İngilizce’yi etkili bir şekilde kullanabilen nesiller yetiştirmekle ancak olabilir. Seçkin Koleji olarak yaparak, yaşayarak öğrenme modelini örnek aldığımız eğitim-öğretim sistemimizde öğrencilerimizin aktif olacağı etkinlikler düzenleyerek özgüvenlerinin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktayız. Buradan hareketle sınıflar arasında düzenlenen ve eğlendirici geçen yarışmada öğrencilerimizi tebrik eder, emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederim.”dedi.

BÜLTEN

10.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz