23 Ekim 2018 Salı
Ölüm yolunda çalışmalar hızlandı

Ölüm yolunda çalışmalar hızlandı

Gaziantep'ten başlayıp Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ne kadar duble yol olması planlanan D-400 karayolundaki çalışmalar aralıksız sürüyor.

Yıllardır birçok cana mal olan Gaziantep-Nizip-Birecik arası D400 tek şeritli yolun duble yol olması için çalışmalar başladı. Daha önce AK Parti Milletvekili merhum Abdulkadir Yüksel’in gündeme taşıdığı ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün olaya el atması sonucu ihalesi yapılan ve ilk kazma vurulan 47 kilometrelik yolda çalışmalar son zamanlarda giderek çoğalan trafik kazaları sonucu hızlanmaya başladı.

Çalışma için Gaziantep’ten Nizip’e gidişte yolun sağ tarafından başlayan çalışmalar bir yandan yol açma bir yandan ihtiyaç duyulan bölgelerde alt köprüler bir yandan da mucur dökümüne başlandı. Bilindiği üzere duble yol için geçen ay Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya berbaberinde Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Latif Karadağ ve Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan ile birlikte, D-400 karayolunda incelemelerde bulunmuşlardı.Bu incelemelerden sonra başlayan 190 milyon liralık bir proje olan 47 kilometrelik yolun en kısa sürede tamamlanması için çalışmaları giderek hızlandı.Daha önce Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Şubat 2020'de teslim edileceğini belirttiği yolda son zamanlarda başlayan hızlı çalışma neticesinde yolun hedeflenen tarihten önce bitirilmesi planlanıyor. AYFER DAĞDÖNDEREN

11.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz