26 Mayıs 2020 Salı
NTO’dan Barış Pınarı Harekatı'na Destek

NTO’dan Barış Pınarı Harekatı'na Destek

DAEŞ terör örgütlerinden tamamen temizlenmesini hedefleyen Barış Pınarı Harekatının başarıyla sonuçlanacağına inandıklarını açıklayan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt gerçekleşen operasyonu sonuna kadar desteklediklerini ifade etti

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından dün akşam saatlerinde başlatılan ve Türkiye sınırını PKK/PYD ve Türkiye'nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat'ın doğusuna yönelik harekat başlattığını belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt “Türkiye çok uzun zamandır terörle mücadele ediyor, orada bir terör yapılanmasının yeniden oluşmasına ve Türkiye için bir tehdit oluşturmasına göz yumulamaz.” dedi.

Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturulmaya çalışıldığını belirten NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Son yıllarda Suriye’de yaşanan sıkıntıların Türkiye’yi doğrudan etkilemesi, sınırlarımızdaki güvenliğin tehlikeye düşmesi ve sadece Suriye’yi değil aynı zamanda Türkiye’yi de parçalamayı hedefleyen terör odaklarının ülkemize karşı gerçekleştirdiği saldırılar hepimizin canına yakmıştır.

Dün Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı bu saldırıları önlemeyi, sınır güvenliğimizi arttırmayı ve güvenli bölge oluşturularak Suriyeli mültecilere yaşam alanı oluşturulması hedeflemektedir. Ordumuzun ve harekâta katılan Mehmetçiklerimizin buradan muzaffer olarak çıkacaklarına olan inancımız sonsuzdur.

Terör bataklıklarının temizlenmesi, bu temizliğin içeride ve sınırlarımızda yapılması elbette geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’sinin en önemli teminatı olacaktır. Suriye sınırında yaşanan bu büyük sıkıntılar Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun ortak sorunudur.

Yapılmakta olan harekatın başarıyla tamamlanması, PKK/PYD ve DAEŞ başta olmak üzere Türkiye’nin bölgedeki kırmızı çizgisini aşmaya çalışan bütün terör örgütlerinin o bölgeden temizlenmesi gerekiyor. Bu harekatla söz konusu temizliğin gerçekleştirileceğine inanıyor, terör guruplarıyla bölgede çatışmakta olan Mehmetçiklerimizin bu mücadeleden muzaffer olarak çıkmalarını temenni ediyorum.” dedi.

BÜLTEN

10.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz