8 Temmuz 2020 Çarşamba
Nifak tohumlarına kardeşlik aşısı yapmalıyız

Nifak tohumlarına kardeşlik aşısı yapmalıyız

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Memur Sen Hizmet Binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Gök, Türkiye ve bölgede birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bizim tarihimizi bilmemiz çok önemli. Birilerin bu coğrafyada planları var. En son ABD Başkanı Donald Trump, ‘Türklerle Kürtler ezeli düşmandır’ dedi. Biz bir araya geldiğimizde İstanbul’u fethetmişiz. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu memleketin birlik, beraberlik ve kardeşliği için çalışıyoruz.

Bu memleketin hayrına ne varsa oradayız.” dedi. Gök, “Ümmet coğrafyasının hepsi sömürülüyor. Kim kurtaracak sorusu sorulduğunda herkesin gözü Türkiye’de. Bunu engellemek isteyen emperyalistler de bizim coğrafyamızda ha bire nifak tohumu saçıyorlar. Bu nifak tohumlarına kardeşlik aşısı yapmak zorundayız. Sendika olarak bunu kendimize dava edinmişiz. Birlik ve beraberliğe ne zaman ihtiyaç olmuşsa biz inisiyatif almışız, harekete geçmişiz ve bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Bu memleketin hayrına ne varsa oradayız”

ÜMMET COĞRAFYASININ HEPSİ SÖMÜRÜLÜYOR

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Memur Sen Hizmet Binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Gök, Türkiye ve bölgede birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bizim tarihimizi bilmemiz çok önemli.

Birilerin bu coğrafyada planları var. En son ABD Başkanı Donald Trump, ‘Türklerle Kürtler ezeli düşmandır’ dedi. Biz bir araya geldiğimizde İstanbul’u fethetmişiz. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu memleketin birlik, beraberlik ve kardeşliği için çalışıyoruz. Bu memleketin hayrına ne varsa oradayız.” dedi.

Gök, “Ümmet coğrafyasının hepsi sömürülüyor. Kim kurtaracak sorusu sorulduğunda herkesin gözü Türkiye’de. Bunu engellemek isteyen emperyalistler de bizim coğrafyamızda ha bire nifak tohumu saçıyorlar. Bu nifak tohumlarına kardeşlik aşısı yapmak zorundayız. Sendika olarak bunu kendimize dava edinmişiz. Birlik ve beraberliğe ne zaman ihtiyaç olmuşsa biz inisiyatif almışız, harekete geçmişiz ve bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Türkiye ve bölgede birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu belirten Gök, “Bizim tarihimizi bilmemiz çok önemli. Birilerin bu coğrafyada planları var. En son ABD Başkanı Donald Trump, ‘Türklerle Kürtler ezeli düşmandır’ dedi. Allah’ın izniyle bizi bölmeyi başaramayacaklar. Biz bir araya geldiğimizde İstanbul’u fethetmişiz. Kudüs’ü kurtarmışız. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu memleketin birlik, beraberlik ve kardeşliği için çalışıyoruz.Bu memleketin hayrına ne varsa oradayız.” dedi.

NİFAK TOHUMLARINA KARDEŞLİK AŞISI YAPMAK ZORUNDAYIZ

Sadece Türkiye’nin değil bölgedeki ülkelerin hepsinin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Gök, “Sadece Türkiye’nin değil bölgedeki ülkelerin hepsinin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Ümmet coğrafyasının hepsi sömürülüyor. Kim kurtaracak sorusu sorulduğunda herkesin gözü Türkiye’de. Bunu biz yapacağız, Türkiye yapacak. Bunu engellemek isteyen emperyalistler de bizim coğrafyamızda ha bire nifak tohumu saçıyorlar. Yıllarca sağcı solcu, alevi sunni diye bizi birbirimize düşürdüler. Bu nifak tohumlarına kardeşlik aşısı yapmak zorundayız. Sendika olarak bunu kendimize dava edinmişiz.

Birlik ve beraberliğe ne zaman ihtiyaç olmuşsa biz inisiyatif almışız, harekete geçmişiz ve bundan sonra da devam edeceğiz. bu coğrafyada Türkü-Kürdü, Alevisi-Sunnisi, sağcısı-solcusu, Lazı-Çerkezi hepsi kardeştir. Bunun üstüne basa basa vurgulamamız lazım.” diye konuştu.

SENDİKA HİZMET BİNASI AKADEMİ GİBİ ÇALIŞIYOR

Memur Sen hizmet binasını sürekli eğitim merkezine dönüştürdüklerini belirten Gök, “Memur Sen hizmet binasını akdemi gibi çalışıyor. Hizmet binamız sürekli eğitim merkezine dönüşmüş durumda. Memur Sen hizmet binasında üyelerimize İngilizce, Arapça ve Kuran-ı kerim kursu veriyoruz. İmamlara yönelik ses eğitim makam kursumuz var.

Kadına yönelik şiddet, madde bağımlılığı,  sosyal medya kullanımına yönelik çalıştay çalışmalarımız devam ediyor var. Sendika hizmet binamız sadece üyelerimiz için değil aynı zamanda bütün halkımızın da eğitim merkezidir.” diye konuştu. BAHRİ UÇAR

2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz