6 Temmuz 2020 Pazartesi
Naciye Mehmet Gençten Ortaokulu’nun eTwinning heyecanı

Naciye Mehmet Gençten Ortaokulu’nun eTwinning heyecanı

Pandemi sebebiyle yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından eğitim öğretim süreci, Naciye Mehmet Gençten Ortaokulunda eTwinning projeleri ile dijital ortamda sürdürülüyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak tanımlanan korona virüsün (Covid-19) Türkiye’de yayılmasını önlemek amacıyla yüz yüze eğitime ara verilerek 23 Mart 2020 tarihinden itibaren dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam edilmesine karar verilmişti.

Bu kapsamda Gaziantep Şahinbey Naciye Mehmet Gençten Ortaokulu’nda dersler video konferanslar, ödevlendirmeler ve oyunlaştırılmış İngilizce yardımıyla uluslararası eTwinning platformunda İngilizce öğretmeni Cahide ERTONG tarafından “EVİM OKULUM/SCHOOL AT HOME” isimli uluslararası proje ile devam ettirildi.

Naciye Mehmet Gençten Ortaokulu Uzaktan Eğitim Sürecinde de eTwinning’te

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak tanımlanan korona virüsün (Covid-19) Türkiye’de yayılmasını önlemek amacıyla yüz yüze eğitime ara verilerek 23 Mart 2020 tarihinden itibaren dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam edilmesine karar verilmişti. Bu kapsamda Gaziantep Şahinbey Naciye Mehmet Gençten Ortaokulu’nda dersler video konferanslar, ödevlendirmeler ve oyunlaştırılmış İngilizce yardımıyla uluslararası eTwinning platformunda İngilizce öğretmeni Cahide ERTONG tarafından “EVİM OKULUM/SCHOOL AT HOME” isimli uluslararası proje ile devam ettirildi.

Uzaktan eğitim modelini benimseyerek öğrencilere geniş imkanlar dahilinde ders verdiklerini ifade eden İngilizce Öğretmeni Cahide ERTONG, “4’ü yabancı,12’si Türk olmak üzere toplam 16 okul ortaklığı ile sürdürülen projemiz ‘Hayat Eve Sığar’ sloganını benimseyerek ‘School at home- Evim Okulum’ başlığı altında çalışmalarına devam etmektedir. Proje ortaklarımızın ve okulumuzun idare ve öğretmenlerinin yardımı ve desteği ile tüm eğitim-öğretim faaliyetleri projemiz dâhilinde gerçekleştirilmiştir. Projemizin Ulusal ve Avrupa kalite ödülü alması için başvurumuzu ay sonuna kadar yapacağız” dedi.

12’si Türk, 4’ü yabancı toplam 16 okul ortaklığı ile gerçekleştirilen projenin amacı, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerle dijital ortamlarda bir araya gelerek etkinlikler yapılması, Salgın günlerinde okuldan uzakta kalan öğrencilerin eTwinning aracılığıyla bir noktada buluşturularak, paylaşarak öğrenmelerinin teşvik edilmesidir. Projede ayrıca, öğrencilerin eTwinning ile tanışmaları ve eğitimin okul dışında da (örneğin evde, internette) devam ettirilebilmesi hedeflenmektedir.

27.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz