20 Haziran 2019 Perşembe
Müzelere hayran kaldı!

Müzelere hayran kaldı!

Zeugma Mozaik Müzesi’nde düzenlenen törene katılmak üzere Gaziantep'e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, buradaki programın ardından kentteki bazı tarihi ve turistik mekanlarını gezip, incelemelerde bulundu.

ABD'den Gaziantep'e getirilen "Çingene Kızı" mozaiği ile birlikte 12 eserin sergilenmesi için Zeugma Mozaik Müzesi’nde düzenlenen törene katılmak üzere Gaziantep'e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, buradaki programın ardından kentteki bazı tarihi ve turistik mekanlarını gezip, incelemelerde bulundu. Müzelerde sergilenen eserlerle ilgili yetkililerden bilgi alan Bakan Ersoy, müzelere hayran kaldı.

Zeugma Mozaik Müzesi'nde düzenlenen lansmanla tanıtılan eserlerin tanıtım programının ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Bakan Ersoy, tarihi Antep Kalesi yanında bulunan müzeleri gezdi.

Sırasıyla tarihi Hışvahan, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi ile Yaşayan Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet veren eski adliye binasını gezen Bakan Ersoy, daha sonra ise tarihi Bey Mahallesi'ni gezdi.

Müzelerde sergilenen eserlerle ilgili yetkililerden bilgi alan Bakan Ersoy, müzelere hayran kaldı.

İLKHA

10.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz