30 Eylül 2020 Çarşamba
Miraç halı ülke ekonomisine katma değer sağlıyor

Miraç halı ülke ekonomisine katma değer sağlıyor

Domotex Hannover 2020 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarının ilgi odağı haline gelen Miraç Halı yenilikçi ürünleriyle müşterilerin adeta akınına uğradı.

 Miraç Halı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karademir “Sadece ürünlerimizi değil aynı zamanda Gaziantep ve Türkiye’yi de tanıtıyoruz” dedi. 

2006 yılından bu yana halı üretimi gerçekleştirerek yatırımları ve istihdamıyla dikkat çeken Miraç Halı uluslararası fuarların gözde markaları haline geldi. Onlarca ülkeye serilen halıda Miraç Halı damgasının yer almasının yanı sıra ülke ekonomisine sağladığı katma değer ve istihdamla da adından sıkça söz ettiren Miraç Halı Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen Domotex 2020 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarının da gözdesi oldu.

Yenilikçi ürünlerini sergileyen ve özellikle Uzakdoğulu müşterilerinin yanı sıra Ortadoğu ve Amerikalı alıcıların da akın ettiği Miraç Halı standı fuarın en gözde stantları arasında yer aldı. Miraç Halı’nın kuruluş ve gelişimi hakkında bilgi veren Miraç Halı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karademir ve Miraç Halı Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Emre Mercan “2006 Yılında Küsget Halıcılar sitesinde faaliyete başlayan Miraç Halı, 2010 yılında 2.Organize Sanayi Bölgesine daha sonra ise 2014 yılında 5.Organize sanayi bölgesindeki 25 bin metrekarelik yeni tesiste üretimine devam ediyor. Duvardan duvara, parça halı, Polyester, PP, Akrilik halılar üretiyoruz.

Firmamızın misyonu, araştırma geliştirme faaliyetlerine yoğunlaşarak kalite bilincine, yenilikçi ve yaratıcılık ruhunu tüm çalışanlarımıza aşılamak, kalite ve verimlilikte de artırmayı sağlamaktır. Vizyonumuz ise, yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak şekilde dünya standartlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmek desen portföyümüzü arttırıp müşterilerimizin beğenilerine sunmak ve dünya genelinde 1 numaralı marka olmaktır” dediler. 

BÜLTEN

15.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz