17 Ocak 2019 Perşembe
Mimarlar odası toplumun hizmetinde kalmayı sürdürecektir

Mimarlar odası toplumun hizmetinde kalmayı sürdürecektir

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Mimarlar Odası Gaziantep Şubesinin 15.Olağan Genel Kurulunun ardından başkanlığa yeniden seçilen Hasan Özgür Girişken ve yeni yönetim kurulu basın toplantısı düzenledi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Mimarlar Odası Gaziantep Şubesinin 15.Olağan Genel Kurulunun ardından başkanlığa yeniden seçilen Hasan Özgür Girişken ve yeni yönetim kurulu basın toplantısı düzenledi. TMMOB'nin ve Mimarlar Odası'nın etkisizleştirilmesine ve yetkisizleştirilmesine yönelik çabaların mimarlara büyük zarar verdiğini belirten Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken, “Bu zorlu dönemde meslektaşlarımızın, yurttaşlarımızın desteğine; yerel ve merkezi idarelerimizin sağduyusuna ve işbirliğine her zamankinden çok ihtiyacımız vardır.  Bu ülkenin ve bu toplumun yetiştirdiği mimarların çatı örgütü olan Mimarlar Odası tarihsel, toplumsal ve mesleki sorumluluklarının birimiyle üyelerinin ve toplumun hizmetinde kalmayı sürdürecektir” dedi.

MİMARLAR ODASI TOPLUMUN HİZMETİNDE KALMAYI SÜRDÜRECEKTİR

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Gaziantep Şubesinin 15. Olağan Genel Kurulunun ardından başkanlığa yeniden seçilen Hasan Özgür Girişken ve yönetim kurulu basın toplantısı düzenledi. Odada düzenlenen basın toplantısında konuşan Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken, TMMOB'nin ve Mimarlar Odası'nın etkisizleştirilmesine ve yetkisizleştirilmesine yönelik çabaların mimarlara büyük zarar verdiğini belirterek, “TMMOB'nin ve Mimarlar Odası'nın etkisizleştirilmesine ve yetkisizleştirilmesine yönelik çabalar mimarlara büyük zarar vermiştir. Bu zorlu dönemde meslektaşlarımızın, yurttaşlarımızın desteğine; yerel ve merkezi idarelerimizin sağduyusuna ve işbirliğine her zamankinden çok ihtiyacımız vardır.  Bu ülkenin ve bu toplumun yetiştirdiği mimarların çatı örgütü olan Mimarlar Odası tarihsel, toplumsal ve mesleki sorumluluklarının birimiyle üyelerinin ve toplumun hizmetinde kalmayı sürdürecektir” dedi.

ÇAĞDAŞ DEMOKRAT MİMARLAR OLARAK BİR KEZ DAHA GÖREVE GELDİK

Çağdaş Demokrat Mimarlar olarak bir kez daha göreve geldiklerini belirten Girişken, “3-4 Şubat 2017 tarihinde Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi 15. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği genel kurul sürecinin sonunda Çağdaş Demokrat Mimarlar olarak bir kez daha bu göreve layık görüldük.  Genel Kurulumuza katılımlarıyla bizi onurlandıran tüm üyelerimize, yurttaşlarımıza ve basın mensuplarına teşekkürü borç biliriz” dedi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ BELİRLENDİ

Yönetim Kurulu üyelerini basın mensuplarına ve kamuoyuna tanıtan  Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken, “Şubemizin ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmiş olup 15. Dönem Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekilde oluştu. H. Özgür Girişken – Başkan,  Mehmet Sedar Karakaş - Başkan Yardımcısı, F.Aslı Tezel - Sekreter Üye, Yezdan Güldeş – Sayman, Ali Mert Özsoy – Üye, Ceren S. Ugurluer – Üye, Hakan Maraş – Üye. Gelecek dönemlerde şubemiz yönetim kurullarında görev alması beklenen ve bu sebeple büyük önem taşıyan yedek yönetim kurulu üyelerimiz ise; Beşire Burcu BEYHAN. Hüseyin Polat, Mehmet Akif Çetiner,  N Dilara Keremoğlu, Pervin Bilbay, Abdulkadir Kılıç ve Mehmet Çelik'ten oluştu” dedi.

MİMARLAR ODASI'NIN ETKİSİZLEŞTİRİLME ÇABALARI MİMARLARA ZARAR VERİYOR

TMMOB'nin ve Mimarlar Odası'nın etkisizleştirilmesine ve yetkisizleştirilmesine yönelik çabaların mimarlara büyük zarar verdiğini belirten Girişken, “Genel kurulumuz mimarların özlük haklarının ve statülerinin adım adım nasıl geriletildiğinin, mimarların işsizlik sarmalına nasıl itildiğinin gündeme geldiği bir buluşmaydı.  Birçok genç meslektaşımız iş bulmakta büyük zorluk çekerken, serbest meslek mensubu mimarlar haksız rekabet koşullarında ayakta kalmaya çalışmakta.  Kamuda çok sayıda genç meslektaşımız taşeron firmalar vasıtasıyla işçi kadrosunda güvencesiz koşullarda çalıştırılmaktadır. TMMOB'nin ve Mimarlar Odası'nın etkisizleştirilmesine ve yetkisizleştirilmesine yönelik çabalar mimarlara büyük zarar vermiştir” ifadelerini kullandı. 

BU ZORLU DÖNEMDE DESTEĞE HER ZAMANKİNDEN ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Mimarlar Odasının tarihsel, toplumsal ve mesleki sorumluluklarının birimiyle üyelerinin ve toplumun hizmetinde kalmayı sürdüreceğini vurgulayan Girişken, “Öte yandan inşaat sürecinin emlak spekülasyonunun, rant politikalarının bir parçası haline getirilmiş olması hem yurttaşların barınma ihtiyacını karşılamasını zorlaştırmakta, hem de mimarların, mühendislerin, teknik personelin emeklerinin karşılıklarına, arsa spekülatörlerine gitmesine yol açmaktadır. Mimarlar Odası hem mimarlar için, hem de toplum adına bu türden kentleşme politikalarının karşısında durmaya devam edecektir. Bu zorlu dönemde meslektaşlarımızın, yurttaşlarımızın desteğine; yerel ve merkezi idarelerimizin sağduyusuna ve işbirliğine her zamankinden çok ihtiyacımız vardır.  Bu ülkenin ve bu toplumun yetiştirdiği mimarların çatı örgütü olan Mimarlar Odası tarihsel, toplumsal ve mesleki sorumluluklarının birimiyle üyelerinin ve toplumun hizmetinde kalmayı sürdürecektir” diye konuştu. BAHRİ UÇAR

13.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz