8 Temmuz 2020 Çarşamba
Mehmet Sait Kirazoğlu'nun kurban bayramı mesajı

Mehmet Sait Kirazoğlu'nun kurban bayramı mesajı

Bir bayrama daha kavuşmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, şehrimiz, ülkemiz, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Şüphesiz her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da milli ve manevi değerlerimiz etrafında bütünleşerek milletçe, dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı güçlendireceğiz.Milli birlik ve dayanışma içerisinde ülkemiz üzerine oynanan her türlü oyunu bertaraf edip, istikrar ve güven içinde geleceğimizi inşa ve ihya etmek için çalışacağız.Milletimiz ekonomik, siyasi her türlü tehdidin üstesinden gelecek güce ve imkana sahip olduğunu tüm dünyaya göstermektedir.

Kurban Bayramımızın hemen ardından 948’nci yıldönümünü idrak edeceğimiz Malazgirt Zaferimiz  ile yine  97’nci yıldönümünü anacağımız 30 Ağustos Zaferi de, tıpkı 15 Temmuzda olduğu gibi vatanımıza sahip çıkma irademizin, maziden atiye kurduğumuz köprüyü ve coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı koruma  kararlılığımızın tezahürlerindendir.Milletçe, 2023 hedeflerimiz, 2053 ve 2071 vizyonlarımız doğrultusunda kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, Hac farizasını yerine getirmek için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.Ülkemiz, milletimiz ve bizler için dua etmelerini diliyorum. Filistin’den Suriye’ye, Güney Asya’dan Türkistan’a kadar dünyanın pek çok yerinde zulüm altında inleyen tüm mazlumların kurtuluşu için Rabbimize dua ediyorum.Araçlarıyla yollara çıkan tüm kardeşlerimden dikkatli olmalarını, hız sınırlarına riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz direksiyon başına geçmemelerini; velhasıl trafik kurallarına harfiyen uymalarını istirham ediyorum. Bayram sevincimizi matem havasına büründürmemek için, lütfen hepimiz üzerimize düşenleri yapalım.

Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, ülkemize aydınlık getirmesi dileğiyle, İslam aleminin, Ülkemizin, tüm Gazianteplilerin ve her vesileyle şehrimize bayram ziyareti için teşrif eden tüm misafirlerimizin bayramını tebrik ediyor, bir kez daha sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

BÜLTEN

 

9.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz