23 Mayıs 2019 Perşembe
Kaplan’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Kaplan’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Gaziantep Milletvekili İrfan KAPLAN 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Kaplan’ın 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili yaptığı yazılı açıklama:

“İnsanı yaşatmayı ve insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, canımızı emanet ettiğimiz,  büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımız ne yazık ki bu yüce emeklerinin karşılığında birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır.

"Sağlıkta dönüşüm” sistemiyle uzun mesai saatleri ve nöbet ile çalışma koşulları ağırlaşarak, sağlık çalışanlarının üzerindeki baskı artmıştır.

Hekim intiharları, güvencesizlik, mobing, ücret eşitsizliği ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddette ciddi artışlar olmuştur.

AKP İktidarının yanlış politikaları, hem sağlık çalışanları için hem de vatandaşlarımız için sağlık sektöründe ciddi sorunları doğurmuş, en temel haklardan biri olan sağlık hizmeti ne yazık ki piyasalaştırılmıştır.

İnsan sağlığını ve hayatını her şeyin üstünde tutan, insanlığa sağlıklı bir yaşam sunmak için özveriyle çalışan, mesleki yeminlerini bir an olsun unutmadan hizmet veren tüm sağlık emekçilerimizin; şiddete ve mobinge uğramadığı, çalışma koşullarının iyileştirildiği, sosyal ve ekonomik haklarını tam anlamıyla alabildiği bir ülke dileğiyle 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.”

BÜLTEN

14.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz