16 Aralık 2018 Pazar
Kadın girişimcileriyürekten destekliyorum

Kadın girişimcileriyürekten destekliyorum

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi satış günleri’’ etkinliğinin 6’ncısı düzenlendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi satış günleri’’ etkinliğinin 6’ncısı düzenlendi. Sanko Park Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi”nin açılışında konuşan GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Kadınların üretime katılmasının önemli olduğunu belirterek, ekonomide üretime katılan kadın girişimcileri yürekten desteklediğini söyledi. Konukoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir yıl içerisinde yeni bir kadın girişimciler merkezi açacaklarını da açıkladı. Açılışta konuşan TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ise, “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi”ni her yıl geleneksel olarak devam ettireceklerini belirterek, “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi” için talep çok fazla. İnşallah bu talebi değerlendirmek için onlarca, yüzlerce kadına daha fazla zemin hazırlayarak profesyonel hayatla tanıştırmak istiyoruz. Temennimiz Gaziantep’teki kadın girişimci sayısını arttırmak. Onları ticari hayatla tanıştırmak ve profesyonelleştirmek” dedi.

“EKONOMİDE ÜRETİME KATILAN ELLER PROJESİ” 6. KEZ DÜZENLENDİ

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB ) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Sanko Park Alışveriş Merkezi’nde, 3-4 Mart tarihlerinde “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi satış günleri’’ etkinliği düzenlendi. Etkinliğin açılışına; Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve eşi Jülide Konukoğlu, TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ve kadın girişimcileri katıldı.

70 STANTDAYÖRESELEŞYA VE YİYECEKLER SATIŞA SUNULDU

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, 3-4 Mart tarihlerinde “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi satış günleri’’ etkinliğinde kurulan 70 stantda, ahşap boyama eşyalar, Antep işi nakış, el işi, takı ve giysilerin yanı sıra pasta, börek ve yuvalama gibi yöresel yiyecekler satışa sunuldu.

KONUKOĞLU STANTLARI DOLAŞARAK, ALIŞVERİŞ YAPTI

Sanko Park Alışveriş Merkezi’ndedüzenlenen “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi satış günleri’’ etkinliğinin açılışının ardından GSO Başkanı Konukoğlu ve diğer protokol üyeleri stantları dolaşarak, alışveriş yaptı.

KADINLARIN ÜRETİME KATKIDA BULUNMASI ÇOK ÖNEMLİ

“Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi satış günleri’’ etkinliğinin açılışında konuşan GSO BaşkanıAdil Sani Konukoğlu, Kadınların üretime katılmasının önemli olduğunu belirterek, ekonomide üretime katılan kadın girişimcileri yürekten desteklediğini söyledi.Konukoğlu, “TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya’ya teşekkür ediyorum. 6 yıldır devam ettiriyorlar bu etkinliği. Gördüğüm en güzel örnek bu. Çünkü bu etkinliğe katılan birçok arkadaşımız daha sonra kendi iş yerlerini açıyorlar ve ekonomiye katkıda bulunuyorlar. İnşallah Gaziantep’teki bayanları mümkün olduğu kadar iş dünyasına katabilirsek, ne kadar çok çalışan bayanımız olursa, gerek evinde üretim yaparak gerekse iş yeri açarak üretim yaparak ekonomiye katkıda bulunması inanılmaz derecede ülkenin gelişimi açısından çok önemli buluyorum” dedi.

300’ÜN ÜZERİNDE MÜRACAAT OLDU

Girişimci kadınlardan çok fazla talep olduğunu dile getiren Konukoğlu,üretim katkıda bulunan tüm kadınları yürekten desteklediğini belirterek, “Geçen sene etkinliğe katılan bazı arkadaşlarımız kendi işyerini açması ve onların yerine yenilerin gelmesi beni çok mutlu ediyor. Şuan 70 tane stand var ama müracaat sayısı 300’ün üzerindeydi. Mülakatla en iyileri geldi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl stant sayımızın daha da artmasını temenni ediyorum. Her yıl düzenlenen, ‘Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi’ kadınları üretime teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için önemli fırsatlar sunmaktadır” şeklinde konuştu. 

GAZİANTEP’TE DİĞER ŞEHİRLERDEN DAHA FAZLA KADIN GİRİŞİMCİ OLACAK

İleriki dönemlerde Gaziantep’te Türkiye’deki diğer şehirlerden daha fazla kadın girişimci olacağını belirten Konukoğlu, “Gaziantep’in geçmişine baktığımız zaman, Gaziantep’te kadınların ekonomiye katkısına baktığımızda, annelerimiz ve ninelerimiz ekonomiye bundan daha fazla katkıda bulunuyorlardı. İnşallah bu tekrar canlanacak. Ben inanıyorum ki ileriki dönemlerde Gaziantep’te Türkiye’deki diğer şehirlerden daha fazla kadın girişimci olacak.

YENİ BİR KADIN GİRİŞİMCİLER MERKEZİ AÇACAĞIZ

Büyükşehir belediyesi ile birlikte yeni bir kadın girişimciler merkezi açacaklarını açıklayan Konukoğlu, “Büyükşehir belediyesi ile birlikte yeni bir kadın girişimciler merkezi açacağız. İnşallah bir yıl içerisinde hizmete girecek. İnşaat ihalesi bu hafta yapılacak. Kadın girişimci merkezi de hizmete girdiğinde Antep’te bu konuda girişim yapmak isteyen bayanlarımızın önünü açmış olacağız” diye konuştu.

GİRİŞİMCİ KADIN OLMASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Projeyi 6. kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ise,projeyi 6’ıncı kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulunun başlattığı projeleri bu dönem de devam ettiriyor. Gerçekten girişimci kadın olması bizim için çok önemli. Bu bir sergi değil gerçekten evlerinde üretilen ürünlerin sergileyebilecekleri, satabilecekleri, profesyonel hayata adım atmalarına fayda sağlayacak bir platform. İnşallah her yıl geleneksel olarak devam edeceğiz” dedi. 

BU TÜR ETKİNLİKLER KADINLARIN ÇALIŞMASINDA YOL GÖSTERİCİ

Bu tür etkinliklerin kadınların çalışmasında yol gösterici olduğunu belirten Akkaya, “Kadın girişimcilerimize ücretsiz stantlar açarak evlerinde yaptıkları yemek ve el işi çalışmalarını satıp ailelerine ekonomik katkı sunmalarını sağlıyoruz” dedi.

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN TALEP ÇOK FAZLA

Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi” için çok fazla talep olduğunu belirten Akkaya, “Talep çok fazla. İnşallah bu talebi değerlendirmek için onlarca, yüzlerce kadına daha fazla zemin hazırlayarak profesyonel hayatla tanıştırmak istiyoruz. Bütün katılımcılar iki günde çok güzel gelirler elde edecekler inşallah. Temennimiz Gaziantep’teki kadın girişimci sayısını arttırmak. Onları ticari hayatla tanıştırmak ve profesyonelleştirmek” dedi.

HER YIL GELENEKSEL OLARAK DEVAM EDECEĞİZ  

“Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi”ni her yıl geleneksel olarak devam ettireceklerini belirten Akkaya, “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi satış günleri’’ ilk 25 stand ile başladı. Bugün 70 stand açıldı. Bu sayıyı artırmak istiyoruz. 70 stanttaki kadın girişimcilerimiz arasından 10’u bile profesyonel ticari hayata atılsa bizim için çok önemli bir hamle olur. Kadın girişimci sayımız, girişimci sayımıza göre çok düşük. Kadınlar işgücüne katılmazlarsa her alanda hep bir eksik kalacağız demektir. İnşallah her yıl geleneksel olarak devam edeceğiz. Çalışmalarımızda bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

EKONOMİDE ÜRETİME KATILAN ELLER PROJESİ KADINLARA ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNUYOR

Gaziantep Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülen TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi’’, kadınları üretime teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için önemli fırsatlar sunuyor. BAHRİ UÇAR

5.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz