26 Şubat 2020 Çarşamba
Kadın cinayetlerinin artık son bulmasını istiyoruz

Kadın cinayetlerinin artık son bulmasını istiyoruz

“Emine Bulut kocası tarafından bıçaklanarak öldürülmüş ve bizi bir daha kadın şiddeti olayıyla büyük bir üzüntüye boğmuştur. Elbette camia olarak bu olayı kınıyoruz, ancak kınamalar bu tür kötülüklerin önüne geçmiyor, geçemeyecekte..

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven son günlerde kadın cinayetlerine değinerek  eski kocası tarafından katledilen Emine Bulut’un 10 yaşında kızının önünde bıçaklanarak katledilmesine yönelik  de bir açıklama yaptı. Özseven acıkmasında şu cümleleri vurguladı;

Gaziantep SMMM Odası olarak önerimiz şudur; boşanma aşamasındaki eşlerin hem bu aşamada hem de boşandıktan sonra kağıt üzerinde kalmamak ve bütün boşanmalarda isteğe bakılmaksızın zorunlu olarak belirlenecek bir süre zarfında yine belirlenmiş periyodlarla psikolojik gözlem altında tutulması ve şiddet göstereceği muhtemel adayların kolluk kuvvetlerine bildirilmesi yoluyla bu şiddet olayları azaltılabilir, belki de temennimiz ile son bulmasına neden olabiliriz.

Bununla ilgili bakanlıkların bir an önce bu çözüm önerimizi dikkate alarak düzenleyeceği yasal yaptırımların çıkmasını istiyoruz. Unutulmamalıdır ki; güçsüzü korumakla adaleti sağlayabiliriz.”

BÜLTEN

24.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz