27 Mayıs 2019 Pazartesi
“İttifak Cumhurla devam edecektir”

“İttifak Cumhurla devam edecektir”

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Adalet Bakan Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Fatma Şahin’i, makamında ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Adalet Bakan Abdulhamit Gül, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Fatma Şahin’i, makamında ziyaret ederek, 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi Şahin’e başarılar diledi. Ziyarette Cumhur ittifakına değinen Bakan Gül, Cumhur ittifakının seçimlerden öte bir ortaklık olduğunu belirterek,“Cumhurbaşkanımız ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmelerinden sonra her iki partinin yetkilileri çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah Cumhurbaşkanımızın dönüşüyle beraber bu süreç daha da şekillenmiş olacak. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkenin huzurunu, bekasını bozmak isteyenlere karşı, cumhurun oluşturduğu bir ittifaktır Cumhur İttifakı. Bu ittifak seçimlerden öte bir ortaklıktır. Bu ittifak cumhurla devam edecektir” dedi.

BAKAN GÜL’DEN ŞAHİN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Adalet Bakan Abdulhamit Gül, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Fatma Şahin’i, makamında ziyaret ederek, 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi Şahin’e başarılar diledi.

31 MARTTA GAZİANTEPLİLERİN GÜÇLÜ DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Ziyarette konuşan Bakan Gül, “Gaziantep’e kadın eli değdi, çok iyi oldu. Gaziantep, başkan Fatma Şahin’in özverili çalışmalılarıyla çok önemli mesafeler kat etti. Şehir, daha da gelişti, daha da yeşillendi, daha yaşanabilir kent haline geldi. Şimdi kalfalık döneminde başkanım, Gaziantep’e hizmet etmeye devam edecek. Başta cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere genel merkezimize bu kararlarından dolayı Gaziantep olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. İnşallah önümüzdeki 5 yılda da tüm Gaziantep hemşerilerimizin desteğinin artarak devam edeceğine inanıyorum. Hangi parti olursa olsun Fatma Şahin, Gaziantep’in bacısı, ablasıdır. Her kesimden toplumun farklı katmanlarından her siyasi görüşten hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz, bu desteği göstereceklerinden eminiz. Hep birlikte önümüzdeki dönemde de hizmetlerimizi Gaziantep’e hem yerelde hem de merkezi hükümet anlamında artırarak devam edeceğiz. Bu çalışmalarda inşallah tüm Gaziantep genelinde en iyi sonucu alacağımıza inanıyoruz. Fatma Şahin başkanımız, hem merkezi hükümette bakanlık yaparak, hem genel merkezde kadın kolları başkanlığı yaparak, hem de yerel yönetimde bir başarı hikayesi ortaya koymuştur. Ben tekrar tebrik ediyorum. 31 Mart akşamı en iyi sonuçları alacağımıza inanıyorum. Gazianteplilerin güçlü desteğini bekliyoruz. Tüm milletvekilleriyle, teşkilatla yanınızda olacağız, destekçiniz olacağız, Allah utandırmasın. Gaziantep emin ellerde olacaktır” dedi.

TÜM TÜRKİYE’Yİ GAZİANTEP’E DAVET EDİYORUM

Geçen hafta içerisinde Çingene kızının eksik parçalarının getirildiğini de hatırlatan Bakan Gül, “Başkanıma çok teşekkür ediyorum, Cumhurbaşkanımıza, Kültür Bakanlığına, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başkanımız birkaç ay önce Amerika’daydı orada da temaslarda bulundu. Çingene kızın, tüm eksiklikleri tamamlanarak, bir bütün haline geldi, yalnızlığı ortadan kalktı. Yakın zamanda tüm Türkiye’yi Gaziantep’e davet ediyorum. Parçaların 10 bin kilometre ötede olması gerçekten içimizi acıtıyordu, bizleri üzüyordu. Aslının yerine gelmesi bizim için sevindirici bir durum. Zeugma, Çingene Kızı, Türkiye’nin Gaziantep’in kültürel mirasının geleceğe aktarımı açısından çok önemliydi, başkanın emeklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI CUMHURLA DEVAM EDECEKTİR

Cumhur İttifakı'nın seçimlerden öte bir ortaklık olduğunu belirten Bakan Gül, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli arasında görüşmeler gerçekleşti. Bunun sonucunda da iki partinin yetkilileri görüşmeleri sürdürüyor. İnşallah Cumhurbaşkanımızın dönüşüyle beraber bu süreç daha da şekillenmiş olacak. Tekrar görüşmeler yapılacak. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkenin huzurunu, bekasını bozmak isteyenlere karşı, cumhurun oluşturduğu bir ittifaktır Cumhur İttifakı. Yani seçimlerden ve şunun-bunun belediye başkanı olmasından da öte ortak mefkurenin adıdır Cumhur İttifakı. Bu nedenle bu manada yürüyecektir. 15 Temmuz'a karşı dik duruşun anlamı olan Cumhur İttifakı, Türkiye'nin demokratik dönüşümü anlamında yol arkadaşlığıdır. Bu ittifak seçimlerden öte bir ortaklıktır. Bu ittifak cumhurla devam edecektir. MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli'nin bugünkü açıklamaları da bu anlama yöneliktir. Bu birlikteliğin, yine partilerin ve şahısların değil, ülkemizin geleceği ve bekası için anlamlı işler yapacağını, güzel başarılara imza atacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

MİLLETE HİZMET YOLCULUĞUNA DEVAM EDECEĞİZ

Ziyarette konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, bugün Gaziantep modelinin oluşmasında Adalet Bakan Abdulhamit Gül’ün liderliği ve milletvekillerinin takım ruhunun büyük bir etkisi olduğunu kaydetti.halkIn desteğiyle millete hizmet etme yolculuğuna devam edeceklerini ifade eden Şahin, “Bu model tüm dünya tarağından konuşuluyorsa, bu başarıda herkesin katkısı var. En zor dönemde bölgemizi ülkemizi bir model olarak çıkarttık.  O yüzden bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte sorunları çözme konusunda, kurumsal kapasitemizi güçlendirme konusunda önemli bir tecrübe sahibi olduk. Allah’ın izniyle yeni dönemde de şehrin yaşam kalitesini yükseltme, sürdürülebilir kalkınma noktasında kalkınma yerelde başlar, demokrasi yerelde başlar anlayışıyla halkımızın desteğiyle millete hizmet etme yolculuğuna devam edeceğiz. Bu konuda en büyük gücümüz ekibimizdir” diye konuştu.

BAHRİ UÇAR

3.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz