29 Şubat 2020 Cumartesi
İHH yürekleri ısıtmaya devam ediyor

İHH yürekleri ısıtmaya devam ediyor

Esed rejimi güçleri ve Rusya’nın İdlib’e saldırıları nedeniyle Türkiye sınırına göç eden İdlibliler, kış şartlarının ağırlaştığı bölgede yaşam mücadelesi veriyor.

Esed rejimi ve destekçilerinin bombardımanı altındaki İdlib'deki insanlık dramına sessiz kalmayarak harekete geçen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, "Mazluma Çatı Ol" sloganıyla ilk etapta 10 bin briket ev inşası için başlattıkları proje kapsamında İdlib kırsalında 750 eve savaş mağduru ihtiyaç sahibi aileleri yerleştirdi.

Gaziantep’ten savaş mağduru ailelere 10 tır briketi ve 5 tır kömür İHH Gaziantep Şube Başkan Yardımcısı Murat Şahin, “Şu anda Türkiye sınırında yüzbinlerce insan açlıkla ve soğukla imtihanlarına devam ediyorlar. Biz Gaziantep ekibi olarak bugün bağışçılarımızın desteği ile 10 tır briketi ve 125 ton kömürden oluşan 5 tır kömür gönderdik” dedi. Briket evlerin sayısını artırarak daha fazla savaş mağduru sivilin ihtiyacını karşılamak istediklerin belirten Şahin, saldırılar nedeniyle göç yoluna düşen ailelerin mağduriyetlerini gidermek amacıyla bir kez daha yardım çağrısında bulundu.

750 BRİKET EVE SAVAŞ MAĞDURU AİLELER YERLEŞTİRİLDİ

Esed rejimi güçleri ve Rusya’nın İdlib’e saldırıları nedeniyle Türkiye sınırına göç eden İdlibliler, kış şartlarının ağırlaştığı bölgede yaşam mücadelesi veriyor. Esed rejimi ve destekçilerinin bombardımanı altındaki İdlib'deki insanlık dramına sessiz kalmayarak harekete geçen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, "Mazluma Çatı Ol" sloganıyla ilk etapta 10 bin briket ev inşası için başlattıkları proje kapsamında İdlib kırsalında 750 eve savaş mağduru ihtiyaç sahibi aileleri yerleştirdi.

İHH GAZİANTEP 10 TIR BRİKETİ VE 5 TIR KÖMÜR GÖNDERDİ

Gaziantep’ten savaş mağduru ailelere 10 tır briketi ve 5 tır kömür İHH Gaziantep Şube Başkan Yardımcısı Murat Şahin,  “Şu anda Türkiye sınırında yüzbinlerce insan açlıkla ve soğukla imtihanlarına devam ediyorlar. Biz Gaziantep ekibi olarak bugün bağışçılarımızın desteği ile 10 tır briketi gönderdik. Bu bağışlanan briket 67 evin briketini karşılayacak. Ayrıca 125 ton kömürden oluşan 5 tır kömür ve tutuşturmak için tahta gönderdik” dedi.

ACİL YARDIM ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Briket evlerin sayısını artırarak daha fazla savaş mağduru sivilin ihtiyacını karşılamak istediklerin belirten Şahin, saldırılar nedeniyle göç yoluna düşen ailelerin mağduriyetlerini gidermek amacıyla bir kez daha yardım çağrısında bulundu. BAHRİ UÇAR

 

14.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz