20 Haziran 2019 Perşembe
Hüsnü hat sanatı ile kitap haline getirildi

Hüsnü hat sanatı ile kitap haline getirildi

Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Türkiye’de bir ilke imza atılarak Kur’an-ı Kerim’de geçen Peygamber duaları hüsnü hat sanatı ile kitap haline getirildi.

Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Türkiye’de bir ilke imza atılarak Kur’an-ı Kerim’de geçen Peygamber duaları hüsnü hat sanatı ile kitap haline getirildi. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından basılan “Hat Sanatıyla Peygamber Duaları” isimli kitap ücretsiz dağıtılıyor. Kur’an-ı Kerim’de geçen Peygamber dualarını ise Hattat Mehmet Bali tarafından yazılırken kitapta duaların Arapça ve Türkçe yazılışı da yer alıyor.

PEYGAMBER DUALARI HÜSNÜ HAT SANATI İLE KİTAP HALİNE GETİRİLDİ

Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Türkiye’de bir ilke imza atılarak Kur’an-ı Kerim’de geçen Peygamber duaları hüsnü hat sanatı ile kitap haline getirildi. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından basılan “Hat Sanatıyla Peygamber Duaları” isimli kitap ücretsiz dağıtılıyor. Kur’an-ı Kerim’de geçen Peygamber dualarını ise Hattat Mehmet Bali tarafından yazılırken kitapta duaların Arapça ve Türkçe yazılışı da yer alıyor.Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından basılan ve ücretsiz dağıtılan kitapta; başta Hz. Muhammed olmak üzere Hz. Âdem, Hz. Nuh, Hz. İbrahim,Hz. Lût, Hz. Yakup, Hz. Yusuf, Hz. Yunus, Hz. Eyyûb, Hz. Şuayb, Hz. Musa, Hz. Süleyman, Hz. Zekeriya ve Hz. İsa’nın duaları yer alıyor.

BAHRİ UÇAR

12.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz