6 Ağustos 2020 Perşembe
“Hünerli eller” 13. ayında değirmiçem pazar yerinde

“Hünerli eller” 13. ayında değirmiçem pazar yerinde

Gaziantep KADEM İl Başkanlığı ve  Şehitkamil Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan “Hünerli Eller Projesi”nin 13. Ayında Değirmiçem Pazar yerinde kadınlar her hafta ürettikleri doğal ürünlerini sergilediler.

Sergiye KADEM İl Başkanı Sabiha Doğan, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün eşi Gülden Gül,Ak Parti Şehitkamil Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç ve çok sayıda kadın  katıldı.

Sergide bir konuşma yapan Gaziantep KADEM İl Başkanı Sabiha Doğan Hünerli Eller Projesinde yer alan kadınlara teşekkür ederek açıklamasına şöyle devam etti ;

Hünerli Eller Projemiz Kadem Gaziantep ve Şehitkamil Belediyemiz ile ortaklaşa yaptığımız bir organizasyon. An itibari ile pazarımız 13. ayını tamamladı. Bunun için mutluyuz. Ayrıca  pazarcı kadınlarımız her hafta ürettikleri doğal ürünleri pazar yerine getirip satışa sundular.

Oluşan doğal bir müşteri kitlemiz var. Bir yılı tamamlamamız bunun göstergesi. Ben Pazarcı kadınlarımız ile alışveriş yaparken her cumartesi günü Değirmiçem pazar yerinde kadınlarımızla buluşan sevgili Gaziantep’lilere sevgilerimi sunuyorum.

Destekleri için de teşekkür ediyorum. Kadem Yönetim Kuruluna, eğitim kurumu ve gönüllü üyelerime teşekkür ediyorum.

Şehitkamil belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise yaptığı konuşmada ;

Ben öncelikle Sabiye hanımın öncülüğünde KADEM’e teşekkür ediyorum.Yaklaşık 13 ay önce üreticiden tüketiciye hanım kardeşlerimizin hünerli ellerinden oluşan ürünlerin direk tüketici ile buluşturmak adına böyle bir proje geliştirmişler. Bir araya geldiğimizde bunun sürekli kılınabilmesi için ne yapabiliriz yer arayış içerisindeydik.

Tabi bildiğiniz üzere mevcut uzay çatılı pazar yerlerimiz çelik çatılı. Her hafta bir yerde bir gün kullanılabiliyor boş olduğu günlerde de bu durumda kullanabilir miyiz sizinle istişaresini yapıp karar kıldık. Şu an içerisinde bulunduğumuz pazarda her cumartesi bu pazar kuruluyor.

Bir taraftan evde ürettikleri elişleri diğer taraftan sarmaları, börekleri,pastaları bazıları kırılmış zeytinleri ve köyde üretmiş oldukları ürünleri getirip burada hanım kardeşlerimiz satıyor. Aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla çok güzel bir organizasyon. Ben emeği geçen tüm KADEM yöneticilerine Sabiye hanım şahsında teşekkür ediyorum. Devamı olacak diye ümit ediyorum bu anda 13. ayımızı devrettik. İnşallah nice 13 aylara 12 senelere diyorum elinize sağlık.

Gaziantep Valisi Davut Gül’ün eşi Gülden Gül ise ;

KADEM  yöneticilerinin katkılarıyla hazırlanan pazar etkinliği bir yıldır devam ediyor ve bir yılda ciddi bir başarı elde ettiler. Özellikle kadınlarımızın üretimde ve pazarda mutlu bir şekilde yer almaları bizim için gurur verici . Çünkü bu etkinliğin bir  ötesi kendi işlerini kurmak, girişimcilik hayatına atılmak kısmıdır. Bir yıldır başarıyla devam ediyor.

İnşallah bundan sonraki yıllarda başarıyla devam etmesi için biz de elimizden geldiği desteği göstereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Cumartesi günleri tüm Gaziantep’i buraya bekliyoruz. Çok güzel ürünler var. Biz çok istifade ettik.

BÜLTEN

2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz