16 Aralık 2018 Pazar
Hedef 2019’da  ilk 10’a girmek

Hedef 2019’da ilk 10’a girmek

AK Parti Gaziantep Mart ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı ŞKM gerçekleştirildi. İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Parti Gaziantep teşkilatının 2019 seçimlerine hazır olduğunu söyledi.

AK Parti Gaziantep Mart ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı ŞKM gerçekleştirildi. İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Parti Gaziantep teşkilatının 2019 seçimlerine hazır olduğunu söyledi. 2019 seçimlerinde Türkiye genelinde Gaziantep olarak ilk 10’a girmeyi hedeflediklerini belirten Özkeçeci, “2019 seçimleri geliyor. 2019’un ayak sesleri gümbür gümbür geliyor. Teşkilat olarak görevimiz 2019’da önümüze konulan tüm sandıklarda Ak Parti’nin oylarını gümbür gümbür patlatacağız. Cumhurbaşkanımız Erdoğan Gaziantep için çıtayı belirledi. Cumhurbaşkanımız ‘Gaziantep layık olduğu yerde değil’ dedi. Yüzde 61.5 oyumuz var ama cumhurbaşkanımız Türkiye genelinde ilk 10’da görmek istiyor. Cumhurbaşkanımızın bize verdiği direktif bizim için emirdir. Bu emri de yerine getirmek tüm teşkilatın boynunun borcudur. 2019’da Gaziantep inşallah layık olduğu yere gelecek. 2019’e bu teşkilat hazır” dedi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin de, Gaziantep’in 2019 seçimlerinde Türkiye’nin ilk üçünde olacağını belirterek, “Yeni bir sayfa açtık. Geldiğimiz yeri sürdürülebilir kılmak ve başarıyı taçlandırmak için yeni bir döneme geçtik.  Önümüzde çok büyük bir sınav var. El ele vereceğiz. Gaziantep seçimde Türkiye’nin ilk üçünde olacak. Buna inanıyorum” dedi.

AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Gaziantep Mart ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. ŞKM’de gerçekleşen İl Danışma Meclisi Toplantısına; İl Danışma Meclisi Toplantısına; AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Şamil Tayar ve Canan Candemir Çelik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Ak Parti Gaziantep İl Koordinatörü Milletvekili Mahmut Sami Mallı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe belediye ve il başkanlarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı. 

AK PARTİ GAZİANTEP TEŞKİLATI 2019 SEÇİMLERİNE HAZIR

İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Parti Gaziantep teşkilatının 2019 seçimlerine hazır olduğunu söyledi. 2019 seçimlerinde Türkiye genelinde Gaziantep olarak ilk 10’a girmeyi hedeflediklerini belirten Özkeçeci, “6. Dönemde de bu kutlu yürüyüşe hep birlikte yürüyeceğiz. Üzerimizdeki  yük ve sorumluluk arttı. Bu sorumluluğu ve yükü tüm teşkilatımızla hep beraber omuzlayacağız. 2019 seçimleri geliyor. 2019’un ayak sesleri gümbür gümbür geliyor. Teşkilat olarak görevimiz 2019’da önümüze konulan tüm sandıklarda Ak Parti’nin oylarını gümbür gümbür patlatacağız. Cumhurbaşkanımız Erdoğan Gaziantep için çıtayı belirledi. Cumhurbaşkanımız ‘Gaziantep layık olduğu yerde değil’ dedi. Yüzde 61.5 oyumuz var ama cumhurbaşkanımız Türkiye genelinde ilk 10’da görmek istiyor. Bize düşen görev dokunmadık gönül bırakmayacağız, sıkılmadık el bırakmayacağız. Siyaset gönül kazanmayı emir ediyor. Bizler de inşallah bütün gönülleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızın bize verdiği direktif bizim için emirdir. Bu emri de yerine getirmek tüm teşkilatın boynunun borcudur. 2019’da 3 sandıkta da Gaziantep inşallah layık olduğu yere gelecek. Allah yolumuzu açık etsin. Birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. 2019’e bu teşkilat hazır. 2023’e hazır bu teşkilat” dedi. 

DUALARIMIZI MEHMETÇİĞİMİZ İÇİN EKSİK ETMEYECEĞİZ

Afrin’deyürütülen  Zeytin Dalı harekatına da değinen Özkeçeci, “Biz burada kongre yapalım diye Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunda görev yapan tüm Mehmetçiklerimize dua edelim. Zeytin Dalı operasyonunda bir tane sivilin burnu kanamasın diye titizlikle Mehmetçiğimiz görev yapıyor. Dualarımızı Mehmetçiğimiz için eksik etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve başkomutanımızın direktifleriyle hedef neresi Afrin. Afrin şuan çember altında. Amacımız güneyimizde oluşturulmak istenen hain yapılanmaya meydan vermemek. Kahraman ordumuz şuanda bunu gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu. 

BAŞBAKAN YILDIRIM24 MARTTA GAZİANTEP’E GELİYOR

24 Martta AK Parti İl gençlik kollarının kongresinin Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşeceğini açıklayan Özkeçeci, “Gaziantep’te tüm kongrelerimiz bitti. Sadece AK Parti gençlik kolları kongresi kaldı. 24 Marta Başbakanımızın katılımıyla gençlik kolları kongresini yapacağız. Bu kongrede başbakanımızı en iyi şekilde karşılamamız gerekiyor. Şahinbey Kongre Salonunda yapacağız gençlik kolları kongresini. Herkesi kongreye davet ediyorum. Gaziantep’e yakışır bir şekilde kongremizi yapacağız” diye konuştu.

GAZİANTEP 2019 SEÇİMİNDE TÜRKİYE’NİN İLK ÜÇÜNDE OLACAK

İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin de, Gaziantep’in 2019 seçimlerinde Türkiye’nin ilk üçünde olacağını belirterek, “Yeni bir sayfa açtık. Geldiğimiz yeri sürdürülebilir kılmak ve başarıyı taçlandırmak için yeni bir döneme geçtik.  Önümüzde çok büyük bir sınav var. El ele vereceğiz. Gaziantep seçimde Türkiye’nin ilk üçünde olacak. Buna inanıyorum” dedi.

AK PARTİ DÖNEMİNDE GAZİANTEP’E 24 KATRİLYON YATIRIM YAPILDI

AK Parti döneminde Gaziantep’e yapılan yatırımların 24 katrilyon olduğunu dile getiren Şahin,  “Başkomutanımız Gaziantep’e geldiğinde Gaziantep’in ne kadar önemli bir kent olduğunu ve herhangi bir olmadığını, yük alan ama vermeyen bir şehir olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanımız biz Gaziantep ile kader birliği yaptık. Gaziantep Türkiye’nin ve sınırın bütün yükünü ensar ruhuyla kucakladığını söyledi. AK Parti döneminde Gaziantep’e yapılan yatırımların 24 katrilyon olduğunu söyledi. Teşkilatımızın sayesinde Gaziantep bölgenin yükselen yıldızıdır, parlayan güneşidir. Bunun en büyük mimarı sizlersiniz, Recep Tayyip Erdoğan’dır, AK Partidir” şeklinde konuştu.

SON İKİ YILDA GAZİANTEP OSB’DE 150 TANE FABRİKA AÇILDI

Gaziantep’e yapılan yatırımları anlatan Şahin, “Dibimizde savaş ve-arken biz şehrin 2023-2071 vizyonunu konuşuyoruz. Son iki yılda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde 150 tane fabrika açıldı. Bu şehrin insanları bu savaşa karşı milli seferberlik ilan etti ve ekonomik kalkınmayı gerçekleştirdi” dedi.

25 ARALIK 2018’DE DÜZBAĞ PROJESİ BİTİYOR

Gaziantep’e yapılan yatırımları anlatan Şahin, “Bu şehrin en önemli meselesi konuttur. Şahinbey belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez şehit yakını ve gaziler için yapılan toplu konut projesinin kura çekimini yaptık. Niye çok öneli. Çok hızlı büyüyoruz. Kiralar çok yüksek. Çok sayıda konut yapmamız lazım. Türkiye’nin en büyük konut projesi olan 50 bin konutluk Kuzey Şehir’de bu ay 3 bin 500 konut bu ay tamamlanacak. 2019 seçiminden önce 10 binin ihalesini yapacağız. TOKİ bunu yaparken biz de belediye olarak yeni bir çevre yolu yapıyoruz. İhalesini yaptık. Ulaşımda metronun müjdesini verdik. Bütün işlemleri tamamladık. Yeraltına giriyoruz. 6 ay içerisinde uygulama projemiz bitiyor. Temel atma noktasına geldik. İki hattımız var. Birincisi Gar-Düztepe-Yeni Şehir Hastanesi hattını hızlı bir şekilde temel atma noktasına getiriyoruz. Esas müjdemiz Gaziray. Şehir şuanda atam bir şantiyeye döndü. Önce mezarlık köprüsünü yıktık. Şimdi Grand köprüsünü yıkıyoruz. Nisan ayında buranın temelini atacağız. Şu ortadaki kısmı Büyükşehir’e maliyeti yaklaşık 300 milyon TL. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla İslam Kalkınma Bankasında parayı aldık ve ihaleye çıkıyoruz. Tamamlandığında günde 200 bin kişiyi taşıyacağız. Gaziantep’e metro geliyor. Bu çok önemli bir proje. Hastaneler bölgesinden oteller bölgesine 5 kilometre yer altına giriyoruz. Üstteki 400 bin metrekare alanda yeni yeşil alan yapacağız. İkinci yüzüncü yıl parkımızı yapıyoruz. Alleben göletlin yanındaki alanda 600 dönüm üzerinde Alleben Vadi Park’ı, yeni yeşil alan yapıyoruz. 1 Ocaktan itibaren suda yüzde 15 indirim uyguladık.  25 Aralık 2018’de Düzbağ projesi bitiyor. 1.2 katrilyonluk bir devlet yatırımı” ifadelerini kullandı. 

2019’DA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

İl Danışma Meclisi Toplantısında milletvekilleri adına konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer de, 2019 seçimlerinin önemine vurgu yaparak, “Çok önemli bir zaman dilimine giriyoruz.  Yerel seçimlere 1 yıl, genel seçimlere 1 yılının üzerinde zaman kaldı. Bu süreçte teşkilatlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Her seçim öncesinde olduğu gibi bu seçimlerde de inşallah hem partimize hem şehrimize yakışır bir şekilde yeni bir güçle bıraktığımız yerden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

İLÇE MİLLİYETÇİLİĞİNİ BIRAKALIM BİZ BİRLİKTE ANTEP’İZ

Uzer, konuşmanın devamında şöyle konuştu: “Gençlerden bir ricam var. Çok muhteşem bir kongre yaşadık. Gelin ilçe milliyetçiliğini bırakalım. Biz birlikte Antep’iz. Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, Karkamış, Oğuzeli, Yavuzeli, Nurdağı, İslahiye ve Araban ile hep birlikte Gaziantep’iz. Gücünüzü birleştirin daha farklı bir ambiyans sağlayalım.”

2019 SEÇİMLERİ SİYASİ TARİHİMİZİN AÇISINDA ÇOK ÖNEMLİ

İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Gaziantep İl Koordinatörü Milletvekili Mahmut Sami Mallı ise, 2019 seçimlerinin Türkiye’nin siyasi tarihi açısında çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Kongrelerimizi bitirdik. Bu kongreler bizim için çok önemli bir sürecin başlangıcını işaret ediyor. Şimdi seçime doğru durmadan, dinlenmeden çalışmalıyız. Kaldığımız yerden kapı kapı dolaşarak, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek hedefe ilerleyeceğiz. Hem her seçim önemlidir ama siyasi tarihimizin açısında önümüzdeki seçimler çok önemli” dedi.

CUMHUR” İTTİFAKINA SAHİP ÇIKIN VE DESTEKLEYİN

AK Parti ve MHP arasında kurulan “Cumhur” ittifakına sahip çıkılmasını isteyen Mallı,  “Genel merkezimiz ‘Cumhur’ ittifakını kurdu. Bize düşen bunu sahiplenmek ve desteklemektir. Çünkü fitne odakları sürekli bizimle uğraşıyorlar. Buna fırsat vermemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, her alanda ülkemizin ve İslam aleminin hakkını savunuyoruz ve savunmaya devam ediyoruz. Bunu da sizlerden aldığı güçle yapıyor. Neredeyse bütün dünya karşımıza dikilmiş zulüm etmekte. Bakınız ülkemizin ve şehrimizin en önemli sorunu olan Suriyeli mültecilerin geri dönüşünü sağlam ve sınır güvenliğimizi sağlamak için Zeytin Dalı harekatını düzenledik. Şuan kurtarılmış mahallelere geri dönen Suriyelilerin sayısı 500 bini aştı. İnşallah teröristler temizlendikçe Suriyeli vatandaşların geri dönüşü devam edecek. İçeride ve dışarıda bu işbirlikçiler bunu fırsat bilip başkomutanımız ve cumhurbaşkanımıza ve cephedeki kahraman askerlerimize türlü iftiralarla durmadan saldırıyorlar. Çünkü Türkiye’nin kendini müdafaa etmesi kimsenin alışık olmadığı bir şeydi. Çok şükür bu mesajı güçlü bir şekilde hem Fırat Kalkanı Operasyonu hem de Zeytin Dalı operasyonu ile hem dünyaya hem de içerdeki işbirlikçilere göstermiş olduk. Hep beklenen Türkiye sürekli ekonomik krizlerle boğuşsun, kimseye ses çıkarmasındır. Ama hamdolsun teşkilatlarımızın sayesinde bunların hepsi geride kaldı. Artık Türkiye sadece bölgesinde değil dünyada takip edilen ülke haline geldi” diye konuştu. Mallı, Yakında tüm ilçe teşkilatları için bir çalışma programı hazırlayacağını da belirtti.  BAHRİ UÇAR

12.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz