30 Mayıs 2020 Cumartesi
Hayvanat Bahçesi, 500 bin kişiyi ağırladı

Hayvanat Bahçesi, 500 bin kişiyi ağırladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşların uğrak yeri oldu. Hayvanat Bahçesi, tatil boyunca 500 bin ziyaretçi sayısını yakalamayı başardı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Dünya’nın 4’üncü, Avrupa’nın 3’üncü, Türkiye’nin ise en büyüğü olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bayram tatili boyunca 500 bin kişiyi ağırladı. 7’den 70’e herkesin akın ettiği hayvanat bahçesinde sadece bayramın 1’nci günü 125 bin kişi ziyaret etti.

1000 dönüm araziye kurulan, 300 türden yaklaşık 7 bin hayvanı barındıran Gaziantep Hayvanat Bahçesi, içinde bulunan “Safari Park” ve 23 Nisan 2019 tarihinde açılan “Tropik Kelebek Bahçesi” farkındalık oluşturdu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerle yoğun bir bayram tatili geçiren Hayvanat Bahçesi, bayram boyunca özellikle çocukların, unutamayacağı anlar yaşattı. Doğal ortamda yaşayan hayvanları yakından gören ziyaretçiler, rengârenk kelebeklerin arasından yürüme fırsatı buldu.

BÜLTEN

8.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz