22 Ağustos 2019 Perşembe
Hataylı lise öğrencilerinden, SANKO Üniversitesi'ne gezi

Hataylı lise öğrencilerinden, SANKO Üniversitesi'ne gezi

HATAY Dörtyol Özel Özbil Sağlık Meslek Lisesi 12’inci sınıf öğrencileri, Gaziantep SANKO Üniversitesi’ni gezerek, bilgi aldı.

Üniversite ortamını görmek ve verilen eğitime ilişkin bilgi almak için rehber öğretmen Önder Şafak Talay eşliğinde SANKO Üniversitesi’ni ziyaret eden öğrenciler, akademisyenlerle de bir araya geldi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğretim Görevlisi İpek Katırcı Kırmacı, fizyoterapi mesleği hakkında bilgi verdi. Kırmacı, bölümün çalışma alanları ve öğrencilerin kariyer planlamasına katkıları ile ilgili paylaşımda bulundu.

Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Deniz Mıhçıoğlu da bölümün öğretim üyelerini, faaliyet alanlarını ve projelerini anlattı. Dr. Öğretim Üyesi Mıhçıoğlu, bölüm laboratuarını gezdirdiği öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Hemşirelik bölümünden Dr. Öğetim. Üyesi Meryem Kılınç ise öğrencilerin, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde uygulamalı eğitim aldıklarına ve mezunların çoğunun aynı hastanede istihdam edildiğine dikkat çekti.

Ziyaret öğrencilere hediyeler verilmesi ve birlikte fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

DHA

23.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz