17 Ocak 2019 Perşembe
Gül'den AP'ye rest!

Gül'den AP'ye rest!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şehit yakınlarının, PYD/PKK/YPG'li teröristlere silah veren Amerika'ya dava açması yönündeki çağrıları değerlendirirken, "Bu ilişkileri sürdürenlerle ilgili her türlü hukuki yola başvurmak mümkündür” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şehit yakınlarının, PYD/PKK/YPG'li teröristlere silah veren Amerika'ya dava açması yönündeki çağrıları değerlendirirken, "Bu ilişkileri sürdürenlerle ilgili her türlü hukuki yola başvurmak mümkündür” dedi. Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi veren Gül, harekatın planlandığı şekilde, başarıyla sürdüğünü söyledi. 

"Türkiye'de Mevcut İnsan Hakları Durumu" başlıklı karara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gül, Türkiye'de yargının bağımsız ve tarafsız olduğunu, hiçbir güç ya da kesimin yargıya talimat veremeyeceğini belirterek  "Kalkıp bir başka kişinin Türkiye'nin yargı yetkisiyle ilgili 'Şöyle olsun, böyle olsun, şunlar niye tutuklu, bunlar niye değil' diye söylemesi asla kabul edilebilir bir şey değil” açıklamasında bulundu.

FETÖ'den tutuklu ve hükümlü sayısı 38 bin 470 kişi. Darbe girişiminde fiilen katılan tutuklu sayısı 4 bin 170 kişi. 480 kişi beraat kararı aldı. 5 bin 704 kişi de hüküm giydi. Bu tutuklulardan 7 bin 512'si asker, bin 141'i hakim ve savcı, 8 bin 250'si emniyet mensubu.

12.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz