19 Haziran 2018 Salı
Gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede önceki gün şehit olan sözleşmeli er İbrahim Halil Çetinkaya gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidi son yolculuğunda yalnız bırakmayan babası, ablası ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

 

TABUTA SARILAN AİLESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU       

 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede önceki gün şehit olan sözleşmeli er İbrahim Halil Çetinkaya gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Şehidi son yolculuğunda yalnız bırakmayan babası, ablası ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

 

ŞEHİT İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede önceki gün şehit olan sözleşmeli er İbrahim Halil Çetinkaya için Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin cenaze törenine Vali Vekili Halil Uyumaz, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, şehidin belediye işçisi babası Mehmet, kardeşleri ve yakınları katıldı.

 

BABA VE KARDEŞLERİ YAKINLARI TARINDAN GÜÇLÜKLE SAKİNLEŞTİRİLDİ

Cenaze törenine askeri üniforma giyip katılan şehidin erkek kardeşleri Bekir ve Ömer uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin tabutuna sarılıp ağlayan baba Mehmet ve kardeşleri yakınları tarından güçlükle sakinleştirildi.

 

ASRİ MEZARLIK'TAKİ ŞEHİTLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ

Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreninde şehidin cenazesi İl Müftüsü Ahmet Çelik tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık'taki şehitlikte toprağa verildi.

5 GÜN SONRA İZNE GELECEKTİ

Vatani görevini tamamlayıp, 3 yıl önce sözleşmeli er olarak göreve başlayan şehit İbrahim Halil Çetinkaya’nın 7 çocuklu ailenin üçüncüsü olduğu ve 5 gün sonra izne geleceği öğrenildi. Kardeşlerden Bekir Çetinkaya Denizli'de vatani görevini yaptığı, diğer kardeşi Mehmet Ali Çetinkaya'nın ise Van Erciş'te uzman çavuş olduğu öğrenildi. BAHRİ UÇAR

14.09.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz