17 Ocak 2019 Perşembe
GKV’li uzmanlar 17. Eğitim Sempozyumunda

GKV’li uzmanlar 17. Eğitim Sempozyumunda

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi” konulu XVII. Geleneksel Eğitim Sempozyumuna katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları,

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi” konulu XVII. Geleneksel Eğitim Sempozyumuna katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, Ölçme Değerlendirme Birimi Uzmanı Çiğdem Reyhanlıoğlu, GKV Liseler Müdür Yardımcımız Engin Biba, Psikolojik Danışmanlar Fatma Zehra Doğan ile Aslı Sertkaya etkinlik süresince eğitimde yeni gelişmeler ve uygulamalarla ilgili meslektaşlarıyla karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak deneyimlerini paylaştılar.

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından Antalya’da gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, MEB Bürokratları, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi, ECNAIS Genel Sekreteri, özel öğretim kurumlarını temsil eden dernek başkanları, yurtdışından gelen yabancı akademisyenler, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden bilim insanları, eğitim uzmanları, yazılı ve görsel basın mensupları, özel okul kurucu, yönetici ve öğretmenlerinden oluşan bin 300’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilen 17. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’na katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları uzmanları eğitimde yeni metotlar ve yaklaşımlar konularında meslektaşlarıyla karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Sempozyuma katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Ölçme Değerlendirme Birimi Uzmanı Çiğdem Reyhanlıoğlu, GKV Liseler Müdür Yardımcımız Engin Biba, Psikolojik Danışmanlar Fatma Zehra Doğan ile Aslı Sertkaya sempozyumun başarılı geçtiğini ve katılımcıların sunumlarıyla 21.yüzyıl standartlarında eğitim sistemlerinde meydana gelen değişimleri yakından izleme şansı yakaladıklarını ifade ettiler. GKV’li uzmanlar, konularla ilgili görüşlerini de meslektaşlarıyla paylaştıklarını belirterek, bu tür etkinliklerin başarıyla sürdürülebilir eğitim için önemli rol oynadığını söyleyerek, organizasyona emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İHA

10.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz