23 Ekim 2018 Salı
GKV'den rekor Türkiye birincilikleri

GKV'den rekor Türkiye birincilikleri

Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından yapılan ÖZDEBİR Türkiye Geneli Liseye Giriş Deneme Sınavı'nda rekor sayıda Türkiye birincisi çıkaran Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu Gaziantep'in gururla başarı listesine adını yazdırdı.

 2017 yılının başarılarla dolu bir yıl olarak geride kaldığını ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar 2018'de ulusal ve uluslararası başarılar beklediklerini ifade ederek öğrencileri kutladı.

Türkiye genelinde 269 ortaokuldan toplam 16.323 öğrenci ile katıldığı ÖZDEBİR Türkiye Geneli Liseye Giriş Deneme Sınavı'nda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 700 tam puanla 8 Türkiye birincisi çıkararak Gaziantep'te en fazla Türkiye birincisi çıkaran okul unvanını alırken tüm branşlarda %89 oranında kitlesel bir başarı elde ederek kitlesel alanda da yeni bir rekora imza attı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar "2017 yılı okullarımız açısından başarılarla dolu bir yıl olarak geride kalırken öğrencilerimizin akademik alandaki ulusal başarıları bizleri elbette gururlandırmıştır. 2017 yılı boyunca sadece akademik alanlarda değil, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da öğrencilerimiz yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası bir çok etkinliğin etkin aktörleri olarak ülkemizi başarıyla temsil etmiş ve kentimizin bir çok başarıyla adının duyurulmasında önemli roller üstlenmişlerdir. Son olarak Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından yapılan ÖZDEBİR Türkiye Geneli Liseye Giriş Deneme Sınavı'nda Gaziantep Kolej Vakfı Ortaokulu'muz, 8 öğrencimizin aldığı 700 tam puan ile il genelinde en fazla Türkiye birincisi çıkaran kurum olmuştur. Türkiye genelinde 269 ortaokulun 16.323 öğrenci ile katıldığı sınavda, öğrencilerimiz tüm branşlarda %89 oranında kitlesel bir başarı elde etmişlerdir. Başarının mimarı elbette birlik ve beraberlik içerisinde hedeflere ortak hareket ederek ulaşmaktır. Gaziantep Kolej Vakfı bu anlamda 54 yıllık eğitime hizmetleriyle ülkemiz ve kentimiz için önemli bir sembol niteliğindedir. Başarıya giden yolda bizleri daima destekleyen velilerimize, öğretmen ve idarecilerimize, başarıyı tatmamızı sağlayan öğrencilerimize teşekkür eder, ülkemiz için daha büyük başarılara imza atmalarını dilerim" dedi. BÜLTEN

1.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz