3 Nisan 2020 Cuma
GİBTÜ’de ilk dersi Hatipoğlu verdi

GİBTÜ’de ilk dersi Hatipoğlu verdi

Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açtı.

 GİBTÜ’de ilk dersi kurucu rektör ve YÖK üyesi Prof. Dr. M. Nihat Hatipoğlu verdi. İlk derste öğrencilere seslenen Hatipoğlu  “Değerli öğrencilerimiz, 2019-2020 eğitim öğretim yılımız öncelikle hayırlı olsun.
 
Vahiyle irfanı, akılla vicdanı, tecrübeyle bilimi harmanlayarak hem ülkemizin hem de dünyamızın ortak mirasına katkılarınıza destek vereceğiz. Bu üniversite inşallah bunlara kapı açacak.” dedi.
 
BÖLGEDE YÜKSELEN BİR ÜNİVERSİTE OLACAĞIZ
 
Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açtı. GİBTÜ’de ilk dersi kurucu rektör ve YÖK üyesi Prof. Dr. M. Nihat Hatipoğlu verdi. İlk derste öğrencilere seslenen Hatipoğlu  “Sevgili Öğrenciler, Ocak 2019 yılında rektör olarak atandığım Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde YÖK tarihinde pek örneği olmayan hızda 2 adet fakülteye öğrenci alımı gerçekleştirdik.
 
Açılan bölümlere siz sevgili öğrencilerimizin gösterdiği ilgi ile ülke ortalamalarının çok üstünde bir doluluk oranı elde ettik. Devletimizin ortaya koyduğu 2023 vizyonunu gerçekleştirecek gençler sizler olacaksınız.  Bu bağlamda üniversitemizin adına yakışır şekilde İslam, Bilim ve Teknoloji’de dünyada ses getirecek ve geleceğe yön verecek donanımlı bireyler olmanız için var gücümüz ile gayret göstermekteyiz. Gelecek yıl açılmasını planladığımız araştırma laboratuvarları ve bölümler ile bölgede yükselen bir üniversite olacağız.” dedi.
 
BÜLTEN

 

25.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz