23 Ekim 2018 Salı
Gençliği olmayan bir çalışma eksiktir

Gençliği olmayan bir çalışma eksiktir

HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, Başkan Yardımcısı Erdal Kutlu ve Şehitkamil Gençlik Kolları Başkanı Salih Demir ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Referans gazetesini ziyaret etti.

HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, Başkan Yardımcısı Erdal Kutlu ve Şehitkamil Gençlik Kolları Başkanı Salih Demir ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Referans gazetesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, “Bugün camilerimiz, mescitlerimiz sadece yaşlıların mekanı haline gelmiş. Bugün bunları gençlerimizin doldurması gerekiyor. Tarihe baktığımız zaman Hasan el-Benna genç yaşta Müslüman Kardeşler Hareketi'nin (İhvan) kurucusu olmuştur.  Fatih Sultan Mehmet genç yaştayken İstanbul’u fethetmiştir. Ama bizim gençlerimiz 20-22 yalına kadar kayıptır. Geleceğimiz gençlere bağlıdır. Gençliği olmayan bir çalışma eksiktir” dedi.

GENÇLİĞİ OLMAYAN BİR ÇALIŞMA EKSİKTİR

HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, Başkan Yardımcısı Erdal Kutlu ve Şehitkamil Gençlik Kolları Başkanı Salih Demir ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Referans gazetesini ziyaret etti. Ziyarette gençliğe dair önemli mesajlar veren HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, Camilerin bugün sadece yaşlıların mekanı haline geldiğine dikkat çekerek, “Geleceğimiz gençlere bağlıdır. Gençliği olmayan bir çalışma eksiktir. Bugün camilerimiz, mescitlerimiz sadece yaşlıların mekanı haline gelmiş. Bugün bunları gençlerimizin doldurması gerekiyor. Bugünkü sistemde gençlerimizi kurtarabilirsek geleceğimiz de, İslam davamızı da belki kurtarabiliriz” ifadelerini kullandı” dedi. 

GENÇLERİ KULLANABİLİRSEK BUGÜNÜ DEĞİL GELECEĞİMİZİ DE KURTARACAĞIZ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Referans gazetesini ziyaret eden HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, ziyarette yaptığı konuşmada, “Bugün gençleri kazanabilmek için gecemizi gündümüze katıyoruz. Mesele biz oy vermeleri değildir. Bizim safımızda olmaları değildir. Önemli olan Allaha layıkıyla bir kul olabilme mücadelesidir. Asıl hedefimiz gençler olmalı. Gençleri kurtarabilmemiz lazım. Namaz kılanlardan, camiye gidenlerden ziyade bu gençleri bu bataklıktan kurtarmamız lazım. hakikaten hem televizyon dizilerinde hem diğer çalışmalarda hep genleri yozlaştırma ile ilgili çalışmalar var. Hep farklı yerlere çekilmeye çalışılıyor gençler. Ama biz bu gençleri kullanabilirsek sadece bugünü değil geleceğimizi de kurtaracağız” dedi.

CAMİLERİN BUGÜN SADECE YAŞLILARIN MEKANI HALİNE GELDİ

Camilerin bugün sadece yaşlıların mekanı haline geldiğine dikkat çeken Çakır, “Geleceğimiz gençlere bağlıdır. Gençliği olmayan bir çalışma eksiktir. Bugün camilerimiz, mescitlerimiz sadece yaşlıların mekanı haline gelmiş. Bugün bunları gençlerimizin doldurması gerekiyor. Bugün gençlerin bizim davayı ileriye taşıması gerekirken maalesef yaşlılarımızdan nasihat alacak duruma gelmişiz. Tarihe baktığımız zaman Hasan el-Benna genç yaşta Müslüman Kardeşler Hareketi'nin (İhvankurucusu olmuştur.  Fatih Sultan Mehmet genç yaştayken İstanbul’u fethetmiştir. Üsâme bin Zeyd18 yaşındayken Resulullah efendimizin kurmuş olduğu bir orduya komutanlık yapmıştır. Ama bizim gençlerimiz 20-22 yalına kadar kayıptır. Yani görünmüyorlar ortada. Bugün 20-22 yaşındaki gencimize güvenemiyoruz. Bugün gençlerimiz oturup konuşabildiğimiz zaman sabır edemiyorlar. Bizi dinlemek istemiyorlar çünkü şeytanın onlara verdiği şeyler daha çok hoşlarına gidiyor. Bugünkü sistemde gençlerimizi kurtarabilirsek geleceğimiz de, İslam davamızı da belki kurtarabiliriz” ifadelerini kullandı.

GENÇLİK MESELESİ OY MESELESİ DEĞİLDİR

Çakır, konuşmanın devamında şöyle konuştu: “Gençlik meselesi oy meselesi değildir. Tek derdimiz gençlerimize İslam’ı vermektir, dava şuurunu vermektir. Yeter ki kendilerini kurtarabilsinler. Kardeşlerimizden, gençlerimizin gözümüz önünde cehenneme gitmesi bizi rahatsız ediyor. Bütün çalışmalarımız bunun içindir.” BAHRİ UÇAR

10.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz