26 Ocak 2020 Pazar
Gaziantep'ten Ankara'ya Çıkarma

Gaziantep'ten Ankara'ya Çıkarma

Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti. 

Ziyarette Nizip Çayı ve Hancağız kirlilik sorunu, Nizip OSB’nin daha ileri arıtmaya geçmesi ve Nizip’e arıtma tesisinin yapılması konuları ele alınarak Gaziantep’teki çevre ve şehircilik projeleri masaya yatırıldı. OSB, GASKİ ve Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda, bu sorunların çözümü ve Gaziantep ile ilgili projeler için değerlendirmelerde bulunuldu.

ANKARA’YA ÇIKARTMA YAPTILAR

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Ali Şahin, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler ve beraberlerindeki heyet, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ettiler. OSB, GASKİ ve Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Nizip Çayı ve Hancağız kirlilik sorunu ele alındı. Bakanlıkça standartların yükseltilmesi için yapılan ziyarette, Nizip Çayının iyileştirilmesi, OSB’nin daha ileri arıtmaya geçmesi, Nizip’e arıtma tesisinin yapılması ve Gaziantep’teki çevre ve şehircilik projeleri masaya yatırıldı.

HABER MERKEZİ

18.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz