25 Mayıs 2020 Pazartesi
Gaziantep’e 10 madalya

Gaziantep’e 10 madalya

Gaziantep’te tek milli antrenör olan şeyhmus çakmak hedefinin Avrupa ve dünya şampiyonları çıkarmak olduğunu belirtti.

Balkan açık wushu kung fu bay Turnuvası sona erdi. 26 Kasım 1 Aralık tarihlerinde Ankara Esenboğa gerçekleşen turnuvada Gaziantep'i temsilen katılan 10 sporcunun yarıştığı yarışmada 11 madalya ile sporcular millilik kazanırken madalyalarını ise ülkemize ve gazi şehrimize armağan ettiler.

Çakmak gayretli çalışmaları sonucunda hedefinin yeni sporcular çıkarma ve uyuşturucuya karşı mücadele ederek tüm gençleri spora ve ülkemize kazandırmak olduğunu açıkladı. Wushu kung fu branşı ruhu dinlendirirken aynı zaman'da vücudun ruhun ve zihnin uyumunu sağlayan bir spor olduğunu söyleyen il temsilcisi Şeyhmus çakmak 5 yaşından 61 yaşına kadar öğrencilerinin olduğunu ve bu branşın dünyada çok iyi noktalarda olduğunu şimdiden Gaziantep te yoğun rekabet görerek alternatif tıp kanadı ile de yoğun ilgi gördüğünü açıkladı.

Çakmak kendilerine destek veren başta Sn. vali Davut gül, Gençlik spor il müdürü Sn muhittin Özbay’a büyükşehir belediye başkanı Sn. Fatma Şahin ve federasyon başkanı Sn Zeki Akıncı’ya beye teşekkür etti.

BÜLTEN

2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz