26 Mayıs 2020 Salı
Gaziantep Yardım Vakfı'ndan Barış Pınarı'na destek

Gaziantep Yardım Vakfı'ndan Barış Pınarı'na destek

Gaziantep Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cıncıkçı, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bölgeye barış ve huzur getirecek bu harekatı destekliyoruz" dedi.

Suriye'de yaşanan iç savaştan sonra milyonlarca Suriyelinin ülkesini terk etmek zorunda kaldığına dikkat çeken Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkçı, "Gaziantep'te 25 yıldan bu yana dil, din, ırk ayrımı yapmadan ihtiyaç sahiplerine yardım için çaba gösteren bir derneğiz.

Derneğimiz, iç savaştan dolayı ülkelerinden göç ederek Gaziantep'e gelen Suriyelilere de önemli yardımlar yapıyor. Suriye'ye barış ve huzur gelirse, bu insanlar kendi memleketinde mutlu bir şekilde yaşayacaktır. Bu nedenle de bölgenin barışı ve huzuruna katkı sağlayacak olan Barış Pınarı Harekatına tam destek veriyoruz" şeklinde konuştu.

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Cıncıkçı, sözlerini, "Allah Barış Pınarı Harekatına katılan tüm askerlerimizi korusun, muzaffer eylesin. Hiçbirisinin ayağına bir taş bile değmeden sağ salim evlerine dönsünler. Devletimizin ve ordumuzun yanındayız. Bu konuda üzerimize düşecek her türlü yardımı yapmaya da hazırız" şeklinde tamamladı.

BÜLTEN

10.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz