4 Temmuz 2020 Cumartesi
Gaziantep kalesi ve kahramanlık panorama müzesi’ni  4 bin kişi ziyaret etti

Gaziantep kalesi ve kahramanlık panorama müzesi’ni 4 bin kişi ziyaret etti

Gaziantep‘in şehir merkezinin her noktasında heybetiyle görünen tek yapı olan Gaziantep Kalesi, içinde bulunan panoramik müze ile birlikte Gaziantep’i ziyaret eden ziyaretçilerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Kaleyi gezmeye gelen vatandaşlar tarihi olayları hatırladıklarını bu durumun onları duygulandırdığını söyleyen Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Panorama Müzesinin Sorumlusu Mustafa Kaplan, Müzenin 2019 ilk 11 ayında 4 bin ziyaretçiyi ağırladığını belirtti.

GAZİANTEP KALESİ VE KAHRAMANLIK PANORAMA MÜZESİ’NE YOĞUN İLGİ

Gaziantep‘in şehir merkezinin her noktasında heybetiyle görünen tek yapı olan Gaziantep Kalesi, içinde bulunan panoramik müze ile birlikte Gaziantep’i ziyaret eden ziyaretçilerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.  Kaleyi gezmeye gelen vatandaşlar tarihi olayları hatırladıklarını bu durumun onları duygulandırdığını söyleyen Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Panorama Müzesinin Sorumlusu Mustafa Kaplan, Müzenin 2019 ilk 11 ayında 4 bin ziyaretçiyi ağırladığını belirtti.

MÜZE ÜCRETLERİNİN DÜŞÜK OLMASI TURİSTLERİ ÇEKİYOR

Müzeye ilginin yoğun olduğunu belirten Kaplan, “Kale çok güzel restore edildi ve buradaki müzeler çok düşük fiyatlarla gezilebilecek imkânına sahip. Gaziantep kalesi kamu malı olmasına rağmen ücret alınmasının nedeni vatandaşların güvenliği sağlamaktır. Aldığımız bu ücretler yine vatandaşımıza hizmet olarak dönüyor. Şunu da belirtmek isterim ki aldığımız ücretler verilen maliyeti kurtarmıyor bile çünkü o biletin maliyeti 2.25 kuruşken bizim biletlerimiz 2 TL’dir. Toplum bilet fiyatının çok düşük olduğunu düşüyor çünkü birçok şehirde müzelerde en düşük ücret 15 TL’den başlarken Antep’te sadece 2 TL olması ziyaretçilerin memnun kalmasını sağlıyor. Ayrıca müzelerimizi öğrenciler, yaşlılar, engelliler, şehit gazi yakınları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ücretsiz olarak kaleyi ziyaret edebiliyor.” dedi.

GAZİANTEP’TE MÜZELER ÇOK UCUZ

Antep kalesini gezmeye gelen Nihal Yudu da, “Ben İzmir’den geldim.  Burada oğlum var. Onu ziyarete geldim. Birlikte buraları geziyoruz. Antep Kalesi çok güzel bir yer. Antep halkı çok şanslı diyebilirim. Ayrıca buradaki müzeler çok ucuz. Fazla ücret alınmaması bizim için ekstra avantaj” diye konuştu.  BAHRİ UÇAR

2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz